Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Účetnictví

Seznamte se se vším důležitým kolem vedení účetnictví - od účetních dokladů, vedení účetních knih až po archivaci a inventarizaci. Na své si přijdou i ti, kteří vedou pouze daňovou evidenci.


 • Účetní knihy

  Deník a hlavní kniha jsou závazné i pro účetní jednotky vedoucí účetnictví ve zjednodušeném rozsahu. Jak tyto účetní dokumenty vypadají?

 • Účetní závěrka

  Účetní závěrka je sestavení účetních výkazů, které podávají informaci o celkovém hospodaření firmy.

 • Daňová evidence

  Daňová evidence není upravena zákonem o účetnictví, ale zákonem o daních z příjmů. Jak má daňová evidence vypadat, kdy je nutné přejít na podvojné účetnictví? Daňovou evidenci v Excelu si můžete stáhnout.

 • Účetní výkazy dle IFRS a US GAAP

  Některé společnosti musí vykazovat dle mezinárodních účetních standardů ze zákona, některé, protože je k tomu zavazuje mateřská společnost a některé se tak sami rozhodnou, aby získali prestiž.

 • Účetní program

  Podle čeho vybírat účetní program, je cena nejdůležitější při výběru účetního programu, vše podstatné se dozvíte v posledním kroku našeho průvodce.


finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk mf.cz

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo