Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Sociální pojištění OSVČ

Pojistné na sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti (sociální pojištění) musí platit nejen zaměstnanci, ale také osoby samostatně výdělečně činné. Existují tu ovšem určité rozdíly.


  • Pojistné na sociální pojištění u OSVČ

    Sociální pojištění musí platit také osoby samostatně výdělečně činné. Přečtěte si kdo je pro tyto účely považován za OSVČ, či jaké povinnosti tyto osoby mají vůči správě sociálního zabezpečení, která výběr pojistného a výplaty dávek provádí.

  • Základ a sazby pojistného u sociálního pojištění OSVČ

    Vyměřovací základ pro pojistné na sociální pojištění si OSVČ určuje sama, ale musí dodržet určité podmínky. Přečtěte si jaké jsou sazby pro jednotlivá pojištění. Nechybí ani přehled nejdůležitějších čísel pro letošní rok.

  • Odvod a placení sociálního pojistění u OSVČ

    Přečtěte si, jak se platí sociální pojištění, jak výši záloh ovlivňuje vedlejší a hlavní samostatná výdělečná činnost nebo kdo se musí účastnit, tzn. musí platit pojistné na důchodové pojištění.


finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk mf.cz

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo