Co dělat, když nevím jak fakturovat svou práci v Německu?

09.12.2005 | , Finance.cz
FIRMY


Máte v plánu začít pracovat v Německu avšak nevíte, zda budete muset vaši práci německé firmě fakturovat s DPH nebo bez něj? Poradíme vám, jak na to.

Pracujete jako instalatér, jste v České republice registrován jako plátce DPH a za pár dní začnete pracovat v Německu pro tamní stavební firmu. Nevíte však, zda máte německé firmě fakturovat vaši práci s DPH, když jste jako plátce registrován pouze v ČR. Zaměřili jsem se na tuto problematiku a ve spolupráci s daňovým specialistou jsme pro vás připravili postup, jak tuto situaci jednoduše vyřešit.

 
Předpokládejme, že německá firma nevlastní české DIČ a že vámi prováděné stavební práce budou prováděny na nemovitostech v Německu. Podle daňového poradce je potom podle §10, odst.1 Zákona o dani z přidané hodnoty místem plnění místo, kde se nemovitost nachází, tedy Německo a z toho vyplývá, že vaši práci budete německé firmě účtovat bez DPH.

 
Zdroj: Zákon č. 235/2004 Sb. o dani z přidané hodnoty, Poradenské centrum



Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: FIRMY



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.