ETA a. s. dodá letos na vnitřní trh 9 nových druhů kuchyňských spotřebičů

18.03.2004 | , Tisková zpráva
FIRMY


perex-img Zdroj: Finance.cz

Nabídka společnosti ETA a.s. se během dvanácti měsíců rozšíří o 9 nových druhů kuchyňských spotřebičů v 11 provedeních. Dalších 18 novinek bude znamenat modernizaci stávajících kuchyňských spotřebičů.

Polovina prodejního programu ETA a.s. je určena k usnadnění namáhavé a časově náročné práce v kuchyni. Loni ETA nabízela v tomto segmentu 17 druhů výrobků ve 36 typech a provedeních. Na letošní rok připravuje rozsáhlou inovaci. Nabídka se během dvanácti měsíců rozšíří o 9 nových druhů kuchyňských spotřebičů v 11 provedeních. Dalších 18 novinek bude znamenat modernizaci stávajících kuchyňských spotřebičů. Celkem tak ETA letos dodá na vnitřní trh 29 nových pomocníků, k usnadnění práce spojené se zpracováním potravin a  vařením.

Inovace v roce 2004 bude znamenat nejen obvyklou modernizaci stávajícího programu, ale i rekordní rozšíření nabídky o 9 nových druhů spotřebičů pro kuchyni. Některé z těchto novinek umožňují nové způsoby přípravy pokrmů a  zpestření stravy. Je to např. plně automatizovaná domácí pekárna chleba ve dvou velikostech, popkornovač na výrobu čerstvých popcornů z kukuřice, dva druhy odšťavovačů, kolmý gril na rožnění kuřat, špízu apod., a další. Jiné nové strojky kombinují různé funkce do jednoho výrobku. Např. sendvičovač 3 v 1 umožňuje vedle pečení sendvičů i přípravu vaflí a grilování; nové příslušenství k robotům rozšiřuje jeho funkce o lis na ovoce, masořezku a mlýnek na mák; připravuje se mixér kombinovaný s odšťavovačem apod.

U současného sortimentu se rozšíří nabídka o 18 nových typů a provedení. Největší počet se týká rychlovarných konvic, které jsou nejprodávanějším kuchyňským spotřebičem ETY a nejprodávanějšími elektrospotřebiči v ČR vůbec. ETA, která patří mezi vedoucí značky varných konvic na českém trhu, připravuje osm nových modelů v nerezovém a plastovém provedení, v různých barvách, tvarech a velikostech. Budou mezi nimi i tři malé konvice do jednoho litru.

Čtvrtina z prodaných kuchyňských spotřebičů připadá na kuchyňské strojky, tj. výrobky s motorkem na mechanické zpracování potravin. Nejznámější jsou roboty, šlehače a mixéry. Letos k nim přibudou další nové modely a z novinek např. elektrický nůž.

Z připravovaných 29 novinek jsou již 4 v prodeji a dalších 10 přijde do obchodů do konce 1. pololetí 2004. Nejvíce novinek se jako každoročně připravuje na předvánoční trh.
ETA je nejlépe hodnocenou značkou malých kuchyňských spotřebičů v ČR. Vyplynulo to z loňského průzkumu agentury NFO AISA. Agenturou bylo konstatováno, že "V čele spontánně nejlépe hodnocených značek malých kuchyňských elektrospotřebičů stojí již několik let s mimořádně velkým předstihem ETA." Takto ji hodnotilo 50 % respondentů. Za značkou ETA následovaly značky: Moulinex - 10 %, Philips - 7 %, Braun - 4 %,a další.

ETA je dle NFO AISA nejlépe hodnocenou značkou malých kuchyňských spotřebičů v ČR

Zdroj: Tisková zpráva společnosti ETA a.s.

Autor článku

 

Články ze sekce: FIRMY