Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Otázky a odpovědi

TÉMA:

Daně 2010: EKONOM PARTNER


Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

(Petr , 23.2.2010 13:23)

Dobrej den. Chtel bych se zeptat. V roce 2009 jsem byl zamestnan nejdrive doma a pak na Slovensku. Teď jsem jeste stale zamestnan na Slovensku. Zde mi udelali take vyrovnani dane, ale jenom z prijmu tady. Co ted, jak mam podat danovy priznani doma a mam tam take uvest, to co mam ze Slovenska? Potrebuju na to ze Slovenska nejaky zvlastni papir? Dekuju za odpoved. Jo a jeste jedna otazka. Moje pritelkyne, ktera je ze Slovenska taky pracovala u nas. Musi tady podavat nejake priznani?

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 24.2.2010 23:08)

Dobrý den, u Vás budeme muset stanovit, kde jste daňovým rezidentem. Tato otázka je složitá a budeme potřebovat více informací. pokud budete mít zájem kontaktujte nás přímo. S pozdravem

( 23.2.2010 13:00)

Dobrý den. Prosím o radu ohledně příjmu z pronájmu. Jsem vlastníkem bytu, který hodlám pronajímat. Nájemné bude stanoveno ve výši 2 000,00 Kč měs. a dále záloha na služby (záloha na elektřinu, plyn, vodu, vytápění, platba do fondu oprav a poplatek za správu) ve výši 4 000,00 Kč měs. Celkem tedy 6 000,00 Kč měs.. Nevím, která částka bude považována za můj příjem, zda-li ty 2 000,00 Kč (a pokud ano, mohu si ještě uplatnit 30% nákladů?) nebo 6 000,00 Kč? Děkuji moc za odpověď. Ludmila Fialová

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 24.2.2010 22:58)

Dobrý den, za Váš příjem bude považována částka 6.000,- Kč - tuto ve skutečnosti dostanete. Máte možnost uplatnit náklady ve skutečné výši nebo paušál 30% dle §9 - příjmy z pronájmu. Spočítejte si co bude pro Vás výhodnější a pak vyplňte přiznání. Pozor pokud jste zaměstnána nemůže Vám udělat zaměstnavatel roční zůčtování daně, ale budete muset podávat přiznání, kde jednou z položek budou příjmy ze zaměstnání (živnosti) a druhou příjmy z pronájmu. S pozdravem

(ester , 23.2.2010 12:33)

dobrý den, pro OSVC, ktera vykonava krome zivnosti i autorskou cinnost - plati se z teto autorske cinnosti tez socialni pojisteni, je-li cinnost vykonavana jen obcas a nesoustavne? dekuji.

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 24.2.2010 22:53)

Dobrý den, příjmy u autorských práv jsou považovány za příjem dle §7/odst 2/písm a, tudíž podléhá odvodu na SP a ZP. Nevím co považujete za činnost občas, ale již dvakrát do roka se nejedná o příležitostnou činnost. Z příjmú musíte pojistné odvést. S pozdravem

(Jirka , 23.2.2010 12:03)

Dobrý den, jsem živnostník, neplátce DPH, vedu daňovou evidenci, mám osobní automobil ve firemním majetku (používám jak firemně, tak soukromě). Za rok 2009 hodlám poprvé uplatnit výdaje na dopravu formou paušálu (tedy krácených 4.000,- za měsíc - zahrnuje palivo a parkovné) a nevést přitom knihu jízd, jak mi umožňuje novela zákona. Chci se zeptat, kam uvedené paušální výdaje uvést - předpokládám, že v DE nebudou (skutečné výdaje za palivo a parkovné tam také nejsou, resp. jsou jako osobní spotřeba či jiný daňově neúčinný výdaj, pokud se třeba platilo z účtu), takže zbývá jen daňové přiznání. Která rubrika v něm je na tento účel nejvhodnější? Děkuji za odpověď.

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 24.2.2010 22:46)

Dobrý den, máte pravdu , tato položka se uvede do přílohy č. 1 daňového přiznání, oddílu E, položky snižující základ daně. Tím dojde ke snížení daňového základu. S pozdravem

(Paterová , 23.2.2010 11:40)

v roce 2009 byl příjem ze závislé činnosti (pracovní poměr) a příjem z dohody o provedení práce, který byl zdaněn 15 %. dále byl příjem z podnikání jako vedlejší činost. Je nutno dohodu o provedení práce zahrnout do daňového přiznání??

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 24.2.2010 22:42)

Dobrý den, pokud byly příjmy z dohody zdaněny srážkovou daní 15% do 5.000,- Kč měsíčně, tak nemusíte tyto příjmy uvádět do daňového přiznání. Pokud byla z dohody odvedena zálohová daň také 15% tak se příjmy do přiznání uvádějí. Požádejte svého zaměstnavatele o potvrzení o zdanitelných příjmech a uvidíte zda šlo o srážkovou či zálohovou daň.Příjmy z podnikání samozřejmě zdaníte (příloha č. 1 DP). S pozdravem

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


Menu sekce

reklama

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk mf.cz

Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo