Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Otázky a odpovědi

TÉMA:

Daně 2010: EKONOM PARTNER


Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

(Jana Kubackova , 23.2.2010 10:53)

Dobrý den, můj dotaz se týká daňového zvýhodnění na vyživované dítě. Je takovým dítětem i studentka, která v průběhu loňského roku ukončila prezenční magisterské a plynule zahájila prezenční doktorské studium na VŠ (je tedy stále studentkou), přičemž od 1. 9. 2009 je zároveň zaměstnaná (na částečný úvazek)? Domnívám se, že lze uplatnit zvýhodnění jen do srpna 2009, tedy než začal zaměstnanecký poměr, ale nemůžu najít žádné pravidlo nebo fakta, o která bych se opřela. Děkuji za odpověď.

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 24.2.2010 21:55)

Dobrý den, bohužel neuvádíte všechna důležitá fakta. Existují tři slevy na dani které můžete využít. Vaši rodiče na dítě , pokud je Vám do 26 let, soustavně se připravujete na budoucí povolání a žijete ve společné domácnosti s rodiči. Je jedno zda si přivyděláváte, rodiče uplatní celou slevu) Dále vy sama máte nárok na slevu na dani na poplatníka ( 24.840,- Kč) a na vlastní studium (4020,- Kč). Obě slevy uplatníte na celý rok. S pozdravem

( 23.2.2010 10:14)

Dobrý den, potřebuji poradit. Pracovnice k nám nastoupila 3.4.2009, uplatnila u nás slevu na poplatníka a daňové zvýhodnění na 2 děti. Tj. od dubna do prosince za 9 měsíců. Do 15.2. si u nás požádala o roční zúčtování daně a dodala potvrzení od minulého zaměstnavatele. Z tohoto potvrzení jsem zjistila, že slevu na poplatníka i na děti u nich dostala za měsíce leden až duben (pracovala u nich do 2.4.2009). Takže měsíc duben dostala 2x. Jak nyní provést roční zúčtování daně, když za celý rok nebyla sražena žádná daň (výdělky byly nízké) a na daňových bonusech vyšel přeplatek,způsobený chybou v dubnu? Srazit jí přeplatek v měsící, kdy se dělá roční zúčtování, nebo v dalších měsících?

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 23.2.2010 23:37)

Dobrý den, v tomto případě musíte postupovat dle § 38i odst. 2 a daň dodatečně srazit. V ročním zůčtování daně pak budete vycházet z nových částek. K zůčtování chyby dojde v nejbližší mzdě, jak je uvedeno v ustanovení zákona. Bohužel se jedná o častou chybu při změně zaměstnání. S pozdravem

( 23.2.2010 09:50)

Dobrý den. Potřebovala bych poradit, zaměstnáváme od srpna 2009 polského občana, který nemá trvalé bydliště v ČR. Do srpna 2009 pracoval v Polsku. Nepodepsal u nás daňové prohlášení v roce 2009, takže se mu nedávala sleva na poplatníka. Letos - do 15.2.2010 podepsal daňové prohlášení dodatečně i na rok 2009. Mohu mu udělat roční zúčtování daně za rok 2009 jen z příjmů v ČR i když pracoval v ČR jen část roku? Má nárok na celou slevu na poplatníka za loňský rok tj. 24840,- Kč nebo bude sleva krácena na 5 měsíců?v Děkuji.

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 24.2.2010 21:35)

Dobrý den, roční zůčtování daně by jste neměla provádět, protože poplatník měl i příjmy jiné než od zaměstnavatelů v ČR. Vydejte mu potvrzení o zdanitelných příjmech a pracovník si udělá daňové přiznání sám. Slevu na poplatníka může uplatnit za celý rok - časově se nerozlišuje. S pozdravem

(DrahaB , 23.2.2010 08:44)

Velice bych uvítala modelový příklad vyplnění daňového přiznání práv.osob. Jsme příspěvková organizace /základní škola/.naše příjmy činí např.přijaté příspěvky na provoz od zřizovatele,příspěvky na přímé náklady,úroky,přijaté účelové finanční dary,příjmy za poškozené učebnice. Výdaje jsou zcela běžné/přímé náklady-mzdy,odvody,ONIV,nákl.na provoz-nákup materiálu,cestovné,energie,za služby,.../.

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 24.2.2010 21:38)

Dobrý den, u příspěvkové organizace jsou předmětem zdanění jen příjmy z hospodářské činnosti ne z hlavní. Ty náklady a výnosy související s hlavní činností vyloučíte na ř. 40 a 101. S pozdravem

(Turek Rudolf , 23.2.2010 08:14)

Jsem zahrádkář a z jara si předpěstuji sazenice rajčat,paprik,okurek a nějakých kětin pro svoji potřebu.Přebytky těchto sazenic se snažím prodat, múj dotaz je od jaké častky jsem povinen přiznávat dan s této činosti Děkuji za odpověd.

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 24.2.2010 00:31)

Dobrý den, ve Vašem případě se jedná o příležitostnou činnost dle §10/odst. 1/písm. a, která je ale až do výše 20 tis kč za rok osvobozena. Takže pokud příjmy z Vaší činnosti nepřesahují 20 tis kč nemusíte nic danit. Pokud přesahují musíte vyplnit přílohu č. 2 daňového přiznání a příjmy zdanit. S pozdravem

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


Menu sekce

reklama

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk mf.cz

Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo