Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Otázky a odpovědi

TÉMA:

Daně 2010: EKONOM PARTNER


Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

(JanaFx , 22.2.2010 12:18)

Dobrý den, mám ŽL na výuku AJ a od roku 2006 uplatňuji výdaje paušálem 50%. Nyní jsem zjistila, že jsem se asi mýlila a mohla jsem si uplatňovat 60%. Můžete mi, prosím, napsat, jak to je? Event. zda se s tím dá ještě něco dělat? S pozdravem Jana

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 23.2.2010 23:14)

Dobrý den, výuka AJ je živnost volná tudíž Váš paušál dle §7/odst. 7 je od roku 2006 ve výši 50%. 60% mají pouze řemeslné živnosti. V minulých letech jste tedy uplatňovala paušál ve správné výši. V roce 2009 byla výše paušálu zvýšena u živností na 60%. V aktuálním přiznání si tudíž můžete uplatnit 60%. S pozdravem

(Chleboun Josef 22.2. , 22.2.2010 12:11)

Kde mám v daňovém přiznání uvádět příjem z pracovního ůřadu(podporu),nenašel sem žádnou kolonku.A jaké potvrzení musím doložit když sem pracoval jen u jedné firmy a zbytek roku na UP.Podávám DP poprvé , je mě už 60 a sem s toho trochu mimo proto vám předem děkuji za radu.

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 23.2.2010 00:18)

Dobrý den, podpora z úřadu práce není zdanitelným příjmem, proto v přiznání ani kolonku na tento příjem nenajdete. Do daňového přiznání uvedete pouze příjmy ze zaměstnání či podnikání atd. Na základě potvrzení o zdanitelných příjmech od svého bývalého zaměstnavatele vypíšete ř. 31 až 36 a uplatníte všechny odpočitetlné položky na základě potvrzení a slevu na dni na poplatníka v celé výši 24.840,- Kč (ř. 64). Prosím použijte k vyplnění Pokyny. S pozdravem

(Dáša , 22.2.2010 11:56)

Dobrý den. Můj syn vlastní byt, který pronajímá. Je pro něho výhodnější uplatnit do daňového přiznání skutečné výdaje spojené s pronájmem bytu. Které všechny může uplatnit. Jedná se o byt v domě, který je ve společenství vlastníků. Syn platí příspěvek do fondu oprav, poplatek na správu, na pojištění, na topení, spotřebu studené a teplé vody, zálohu na elektrickou energii. Tyto výdaje, kromě zálohy na elektrickou energii, jsou součástí nájmu, který syn platí společenství vlastníků. Vedle toho platí měsíčně splátku na úvěr ze stavebního spoření, který si vzal na pořízení tohoto bytu. Během roku dochází k vyúčtování el. energie. Jak postupovat, abych udělala přiznání v pořádku a neošidila syna ani FÚ? Syn je zaměstnán a pronájem má jen jako vedlejší příjem. Děkuji.

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 23.2.2010 22:38)

Dobrý den, příjmy z pronájmu budou zdaňovány dle §9 zákona o DP. Budete muset vyplnit ř. 31 až 35 ze synova zaměstnání (na základě potvrzení o zdanitelných příjmech), ale také přílohu č. 2 daňového přiznání, kde vyčíslíte příjmy z pronájmu a také související výdaje. Zisk z pronájmu se pak zvede do č. 39. Náklady spojené s pronájmem jste vyjmenovala vcelku souhrně, pouze splátka ze stavebního spoření není nákladem snižujícím základ daně - pouze zaplacené úroky. Ale můžete uplatnit daňový odpis bytu. Náklady jsou stanoveny v § 24 zákona. Veškeré výdaje musíte na výzvu FU prokázat, proto doporučuji evidenci 3 roky archivovat. S pozdravem

(Martin , 22.2.2010 10:50)

Dobry den, Můj dotaz se týká daňového přiznání fyzických osob za rok 2009 a slevy na manželku. Započítává se vysokoškolské stipendium do příjmů manželky?

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 23.2.2010 22:44)

Dobrý den, dle §35ba zákona o DP se příjmy ze stipendia poskytované studujícím , kteří se soustavně připravují na budoucí povolání, nepovažují za příjmy, které se započítáváji do limitu 68 tis. příjmů. Pokud příjmy manželky tento limit nepřesáhnou můžete uplatnit slevu na dani ve výši 24.840,- Kč. S pozdravem

(Lenka R , 22.2.2010 10:48)

Dobry den, v roce 2009 jsem byla OSVC 6 mesicu, za tu dobu jsem mela prijmy 86111,69kc, zbytek roku jsem byla na pracovnim urade. Chtela bych uplatnit odpocet 50% protoze nemam jine vydaje, prijmy, nic. Je treba prilozit k danovemu priznani nejake prilohy?? Mohu si vypocitat dane pomoci kalkulacky na internetu??

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 23.2.2010 22:25)

Dobrý den, můžete uplatnit paušál dle §7 odst. 7. Budete muset pouze vyplnit přílohu č. 1 daňového přiznání, zde uplatnit paušální výdaje a vyplnit přiznání samotné. Kalkulačka na internetu by Vám mohla pomoci přiznání vyplnit. S pozdravem

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


Menu sekce

reklama

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk mf.cz

Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo