Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Otázky a odpovědi

TÉMA:

Daně 2010: EKONOM PARTNER


Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

(Helena , 22.2.2010 10:24)

Dobrý den, v roce 2008 uplatňovány skutečné výdaje, ke konci roku žádné pohledávky ani závazky, pouze materiál na skladě za cca 4 000,-, výsledná daň byla nulová (odpočet na manželku bez příjmů). Pro rok 2009 bych ráda využila výdajový paušál 80 %. Musím "dodaňovat" rok 2008? Děkuji za odpověď.

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 23.2.2010 22:13)

Dobrý den, klidně můžete použít paušál dle §7/odst. 7 Zákona o DP, jen v příloze č. 1, kterou musíte jako OSVČ stejně vyplnit, vyplníte oddíl E a dodaníte zásoby ve výši 4 tis. Kč. Nemusíte podávat dodatečné přiznání . S pozdravem

(dotazek , 22.2.2010 10:20)

Dobrý den, mám dotaz jak si lze vypočítat čistý příjem dle daňového přiznání. Jde mi o prokazování příjmů pro hypotéku. Modelový příklad: příjmy: 800 výdaje:400 základ daně: 400 Jen abych měla představu na kolik to oficielně vychází dle vzorečků a tabulek používaných bankami. Děkuji

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 23.2.2010 22:02)

Dobrý den, každá banka má svoji metodiku poskuzování solventnosti klientů, ale obecně je za čistý příjem považována částka ř. 74 minus zaplacená daň v ř. 91 daňového přiznání. S pozdravem

(Miroslava Nouzová , 22.2.2010 09:51)

Vážení, obracím se na Vás s následujícím dotazem. Je mi 59 let a mám trvalý pracovní poměr, kde pobírám plat v cca průměrné výši. Kromě toho jsem v roce 2009 měla ještě příjmy cca 50 tis. Kč z autorských smluv. Byla to jednorázová záležitost, která se v roce 2010 pravděpodobně opakovat nebude. Poraďte mi laskavě, jaký postup pro daňové přiznání mám zvolit, aby se mi i těchto 50 tis. Kč započítávalo do vyměřovacího základu pro výpočet důchodu. Předem děkuji za odpověď.

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 23.2.2010 21:57)

Dobrý den, příjmy podle autorského zákona jsou příjmem dle §7 odst 2 písm c a tudíž vstupují do vyměřovacího základu jak na ZP tak na SP (příloha č. 1 DP). Příjmy z trvalého pracovního poměru jsou zdaňovány dle § 6. Každý příjem má svůj řádek v daňovém přiznání. Budete muset taktéž vyplnit přehled na SP a ZP jako OSVČ s vedlejší činností. S pozdravem

(jarka75 , 22.2.2010 07:04)

jsem OSVČ na vedlejší činnost, vedu DE, neplátce DPH. v březnu 2009 jsme jako manželé koupili automobil, ale nechali ho napsat na manžela. Mohu auto teď se souhlasem manžela od letošního roku vložit do podnikání a uplatňovat paušál 5000 kč?(máme v rodině ještě jednou auto na soukromé jízdy). Jaká bude pořizovací cena (cena za kterou jsme ho v roce 2009 koupili + náklady za evidenci?), nemusí se v tomto případě dělat ocenění, když jde o zařazení do jednoho roku od nákupu?. Manžel by pak na své r.č. platil silniční daň - mohu si ji dát do nákladů? mohu dávat do nákladů i povinné ručení a údržbu auta (pneu apod., mimo PHM a parkovného), když je auto psané na manžela?

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 23.2.2010 21:46)

Dobrý den, automobil můžete vložit do podnikání a uplatňovat paušál dle § 24 zákona o dani z příjmů. Vstupní cena bude kupní cena, není třeba nechávat auto oceňovat. Náklady za evidenci vozidla nevstupují do vstupní ceny. Vkladem vo Vašeho obchodního majetku se také se změní majitel na technickém průkazu. Silničňí daň budete platit vy jako OSVČ ne manžel a bude nákladem snižujícím základ daně. S pozdravem

(krishniczka , 22.2.2010 00:23)

Dobrý den. v uplynulém roce jsem pracoval od května do konce roku pro média, odměňován jsem byl tedy autorskými honorářy, z nichž mi byla strhávána srážková daň 15%, kromě jednoho měsíce můj výdělek nepřesáhl hranici 7000 korun. Rád bych se zeptal, co všechno nyní musím udělat, abych předešel pozdějším problémům s finančním úřadem. Předem mnohokrát děkuji za odpověď.

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 23.2.2010 00:10)

Dobrý den, pokud je z Vašich příjmů již odvedena srážková daň, nemusíte částky z těchto příjmů uvádět do daňového přiznání. Tuto skutečnost musíte být připraven prokázat ( např. výplatními páskami). Do přiznání uvedete jen ostatní doposud nezdaněné příjmy nebo příjmy ze zaměstnání. S pozdravem

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


Menu sekce

reklama

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk mf.cz

Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo