Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Otázky a odpovědi

TÉMA:

Daně 2010: EKONOM PARTNER


Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

(zvackovi , 26.2.2010 21:29)

Dobrý večer, máme dotaz na úroky z hypotéky a stavebního spoření. Chceme koupit byt, který chceme na cca 2 roky pronajmout, něco splatit a potom se do něj přestěhovat. Jsme s manželem oba zaměstnanci a zajímá nás,zda můžeme úroky z hypotéčního úvěru a úvěru ze stavebního spoření dát do nákladů na byt (a tedy výnos z nájmu nedaníme). Víme,že můžeme uplatnit odpočet elektřiny,plynu, fondu oprav, pojištění dle faktur a jiných potvrzení,ale nevíme zda můžeme uplatnit i úroky z úvěru (víme,že když v bytě nebydlíme nemůžeme je odečíst standartní cestou - tedy sníže ní daně z příjmu). Děkujeme za odpověď.

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 27.2.2010 00:29)

Dobrý den, ano úroky z hypotéky můžete uplatnit jako náklad oproti příjmům z pronájmu.Ale jen zaplacené úroky!!! Ne splátky úvěru jen úroky! Lidé si to často pletou. S pozdravem

(LukasB , 26.2.2010 20:13)

Dobrý den, v roce 2009 mě zaměstnavatel vyslal na 2 dny pracovat na Slovensko. Teď jsem obdržel potvrzení o příjmech jak od zaměstnavatele v ČR tak i ze SK. Musím v daňovém přiznání sečíst úhrn příjmů od všech zaměstnavatelů i příjem z SK nebo jej stačí zapsat do řádku č.35 daňového přiznání? V potvrzení o příjmech z SK mám pouze vyplněnou kolonku : úhrn zúčtovaných a vyplacených příjmů, částečný základ daně a nezdanitelná část na poplatníka. Lze tedy vypsat v daňovém přiznání v příloze č.3 pouze řádek č.321? Děkuji za odpověď.

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 27.2.2010 00:26)

Dobrý den, částku ze Slovenska uveďte do ř. 35. Za dva dny asi nebude daňová povinnost vysoká. Daň jste na SK neplatil, proto není co započítávat v příloze č. 3. S pozdravem

(petr gajdošík , 26.2.2010 13:17)

Dobrý den, děkuji za Vaši pomoc.Problán je následující: - mám trvalí pobyt v čechách i na slovensku - v čechách jsem pracoval od 2/2009- 10/2009, s tím že jsenm každý den překračoval hranici SK- CZ - Od listopadu pracuji na Slovensku kde stále bydlím. A dále bych se rád zeptal na případ mojí přítelkyně která je slovenka a pracovala v tom jistém období a u té jisté společnosti.Má trvalí pobyt pouza na slovensku.a pouze dojížděla za prací stejně jako já. Proto bych se rád zeptal zda se jí takáé týká daňové přiznání v ČR a pakliže ano, kde ho má podat. S pozdravem Petr Gajdošík

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 27.2.2010 00:23)

Dobrý den, domnívám se, že ani jeden nejste daňovými rezidenty ČR, protože jste každý den překračovali hranice. Příjmy ze zaměstnání §6 nemusíte v ČR danit jsou již zdaněny. Větší problém budete mít na Slovensku. Zajděte si k daňovému poradci. Budete muset na Slovensku zdanit příjmy jak z SK tak z ČR a odvedenou daň v ČR započíst na daňovou povinnost dle smlouvy o zamezení svojího zdanění. S pozdravem

(Petra , 26.2.2010 10:45)

Dobry den, rada bych se zeptala, jak mam podat danove priznani v pripade, ze si v CR uplatnuji pouze nezdanitelnou castku za duchodove pripojisteni a veskere jine prijmy mam danene v Nemecku, kde trvale ziji a pracuji. Mockrat dekuji Petra

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 27.2.2010 00:16)

Dobrý den, pokud nejste daňovým rezidentem ČR, a podáváte přiznání jen v DE, nemusíte u nás podávat přiznání ani nebudete mít od čeho uplatnit nezdanitelnou částku. S pozdravem

( 26.2.2010 09:42)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na roční vyúčtování energií a zúčtování záloh v r. 2010 za roky r.2009 - r.2010. Z důvodu změny sazeb. Přijaté plnění - sazba roku, kterého se týká. Zúčtování záloh také se sazbami DPH, v kterém roce byly uhrazeny. Vzniklý přeplatek či nedoplatek po odečtení záloh( stejně tak základ daně a daň) vyjde na faktuře výpočtem. Na školení jsem slyšela, že přeplatky mají mít sazbu r. 2009 tj. nižší a nedoplatky sazbu r. 2010, ale bohužel v praxi nelze uskutečnit( program neumožní,musel by se dělat dodatečný ID - pouze na poměr základu a daně). Poradíte mi prosím jestli není tento postup zbytečný, Je možné nedoplatek či přeplatek nechat v poměru základu a daně něco mezi sazbou 19 a 20 tak jak vyjde? Kde je na toto zúčtování odkaz na webu nebo v zákoně. Děkuji.Meierová

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 27.2.2010 00:14)

Dobrý den, dogmatický postup je opravdu zbytečný. Na faktuře máte dva základy daně 19% a 20% a software Vám neumožnuje jej zadat. 20% je základní sazba daně tak jako tak. Uveďte do položek dvěma řádky a v jednom ručně opravte DPH. Odečtěte zálohy se sazbou a opět opravte daň. Tak se dostanete k doplatku a v účetnictví nebudete mít problém se sazbami ani základy daně. S pozdravem

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


Menu sekce

reklama

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk mf.cz

Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo