Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Otázky a odpovědi

TÉMA:

Daně 2010: EKONOM PARTNER


Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

(Horák Jiří , 26.2.2010 09:06)

Dobrý den, mám příjem z pronájmu domu, bytu a garáže. Můžeme si příjmy a výdaje za pronájem rozdělit s manželkou tak, že ona bude ve svén DP danit pronájem bytu a garáže a já jen pronájem domu. Musíme oba uplatnit skutečné výdaje nebo může manželka u bytu a garáže určit výdaje 30ti%? Je třeba uzavřít nějakou dohodu o rozdělení mezi námi? Děkuji, Horák

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 27.2.2010 00:07)

Dobrý den, pokud se jedná o pronájem společného majetku ve společném jmění manželů musí se dle §9/ odst.2 danit u jednoho z nich. Je jedno zda u manželky či manžela, ale jen u jednoho z nich. Nelze udělat ani dohodu. Pokud máte omezené společné jmění a majetek rozdělen, kařdý dani svoji část. Ale to asi nebude Váš případ. S pozdravem

(Mac , 26.2.2010 01:46)

Dobrý den, velice Vám děkuji za zodpovězení mého dotazu ze dne 21.2.2010 (sránka 11).Část mého dotazu však nebyla zodpovězena, a to část týka zákonemjící se uplatnění dluhu ze strany FÚ do dědického řízení a uplatňování nároku po zákoných dědicích. Dle jakých zákonů FÚ v tomto případě postupuje?Nejsnažší cestou?Prosím Vás o odpověď, protože proti nařízení o exekuci hodlám podat ve lhůtě námitky a nevěřím tomu, že bych se nedomohla svého práva,i když se zákonem našich skvělých zákonodárců jsem zcela seznámena. Velice Vám děkuji a každou dobrou radu velmi uvítám. Myslím,že snad ani není možné, s čím se lidé v naší zemi musí potýkat a co všechno musí řešit, místo toho, aby spokojeně a s radostí pracovali a spokojeně žili.

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 27.2.2010 00:01)

Dobrý den, konzultovala jsem Váš dotaz s právníkem a shodli jsme se na tom, že FU měl povinnost exekuovat ručitele (zákon mu to ukládá), pokud není daň zaplacena povinným. Je pouze na rozhodnutí FU jak uspokojí svoji pohledávku, dědické řízení nemá přednost před ručením. Proto je institut ručitele zřízen. Držím Vám palce , aby jste s odvoláním uspěla, přestože ani já ani právník nejsme přesvědčeni o úspěchu. Alespoň finanční úředníky trochu pozlobíte. S pozdravem

(Alena , 25.2.2010 23:46)

Fyzická osoba přerušila k 31.12.2009 živnost, co se stavy v pokladně, bance a zůstatkem skladu k tomuto datu.

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 26.2.2010 23:43)

Dobrý den, při přerušení živnosti či přistoupení na uplatňování výdajů paušálem má povinnost daňový poplatník postupovat dle § 23/ odst. 8. Jednoduše musí dodanit pohledávky a stavy skladů. Peníze se pouze vyberou - nedodaňují se. Dodanění se uvede v ř. 106 a 105 přílohy č. 1 daňového přiznání. S pozdravem

(romansilhavy , 25.2.2010 21:48)

Dobrý den, partnerka splácí úvěr ze stavebního spoření na rekonstrukci bytu vedený na ní. Byt patří její matce a má v něm i trvalé bydliště. Partnerka má trvalé bydliště vedené jinde. Matka partnerky je v úvěru vedená jako přistupitel k závazku. Do loňského roku si odečty zaplacených úroků z daní uplatňovala matka partnerky. Teď jí ovšem účetní řekla, že za minulý rok to již nelze. Je to skutečně tak? Pokud ano má tedy někdo (partnerka) nárok na uplatnění těchto odečtů? Děkuji za odpověď.

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 26.2.2010 23:40)

Dobrý den, naní pravdou, že by přistupitel (spoludlužník) nemohl v roce 2009 uplatnit úroku z úvěru. §15 odst 4 nebyl v roce 2009 novelizován. Úroky z úvěru může uplatnit i manželka, přestože v bytě nebydlí, protože dle § 15 odst. 4 může být byt financovaný z úvěru také pro bytou potřebu rodičů, což ve Vašem případě matka je. S pozdravem

(Vlada , 25.2.2010 21:27)

Dobrý den, prosím o radu: 2 spolumajitelky koupily bytový dům, 18 BJ. Podle kupní smlouvy mají rozdělené dispoziční právo k jednotlivým bytům (jedna 337,29m2, z toho vlastní byt 41,7m2, druhá 339,47m2, z toho 42,88m2 vlastní byt, takže vlastní obě téměř ideální polovinu). Obě platí dohodnutou částku 500,- do "Fondu oprav" a zálohy na služby jako ostatní, nájemníci platí regul.nájem a zálohy na služby. Nájmy účtují jako příjem z pronájmu, náklady na teplo, vodu, ele jako jiný výdaj a zálohy jako jiný příjem, který se vyúčtovává. Je to správně,nebo musí dát do příjmů i zálohy, když se ví, že se budou nájemníkům vracet přeplatky nebo vybírat nedoplatky ze záloh? A také - musí rozdělit přesně příjmy podle bytů a výdaje na jednotlivé byty, nebo stačí vše rozdělit? Děkuji za odpověď!

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 26.2.2010 23:34)

Dobrý den, předpokládám, že vedete daňovou evidenci (alespoň to tak vypadá ze způsobu Vašeho dotazu). Příjem je v DE i přijatá záloha na cokoli, stejně jako zaplacená záloha. Příjmy a výdaje budete dělit pouze poměrem ( ve Vašem případě na poloviny), ne na jednotlivé byty!!! S pozdravem

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


Menu sekce

reklama

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk mf.cz

Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo