Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Otázky a odpovědi

TÉMA:

Daně 2010: EKONOM PARTNER


Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

(valdes , 24.2.2010 10:30)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat.zdědil jsem členská práva dr.bytu. Matka byla od roku 2000 do2009 členkou bytového dr.započítává se do toho 5 let ?Jsem osvobozen z daní příjmu? DR . PRÁVA JSEM PRODAL A VYPLATIL SETRY CO MY URČIL NOTÁŘ. DĚKUJI

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 25.2.2010 21:46)

Dobrý den, ano členství Vaší matky se započítává do lhůty pro osvobození dle § 4 zákona o DP. pokud lhůtu splňujete je prodej osvobozen. S pozdravem

(Luboš Kincl , 24.2.2010 10:08)

Dobrý den,jsem vlastníkem vetšího pozemku evidovaném v KN dle dřívější evidence.Část pozemku pronajímám Pozemkovému fondu ČR , který je osvobozen od placení daně z nemovitosti.Další část pozemku pronajímám soukromému družstvu,které za mě daň z nemovitosti hradí(do doby,než-li se pozemek v KN zdigitalizuje). Zbylá část pozemku je malá louka. Jak mám za tuto louku zaplatit daň z nemovitosti? Je vůbec možné platit daň z nemovitosti pouze z části pozemku? Celý pozemek včetně pronajímaných ploch je evidován v KN pod jedním číslem,velikosti pronajímaných ploch jsou známé.Děkuji za odpověď,přeji příjemný den! Kincl

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 25.2.2010 22:23)

Dobrý den, daň z nemovitosti je vždy vyměřena majiteli pozemku a je jen na něm, kdo ji fyzicky zaplatí. Daň z nemovitosti by jste měl platit ze všech nemovitostí - ne jen z části. Osvobození samozřejmě v přiznání uplatníte. Navíc se domnívám, že v letošním roce by měla být digitalizace ukončena. S pozdravem

(Kristýna , 24.2.2010 09:56)

Dobrý den! První měsíc loňského roku jsem byla evidovaná na úřadu práce a od února jsem zamměstnaná. Započítává se podpora v nezaměstnanosti do daňového přiznání? Děkuji!

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 25.2.2010 21:37)

Dobrý den, podpora v nezaměstnanosti není zdanitelným příjmem. Můžete si nechat v příci udělat roční zůčtování daně nebo podat sama daňové přiznání a uplatnit slevu na spoplatníka za celý rok (časově se nerozlišuje). S pozdravem

(Hartos , 24.2.2010 09:50)

Dobrý den, mohu uplatnit slevu na dani z příjmu jako student? Když jsem zaměstnán a studuji dálkově (VOŠ).

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 25.2.2010 21:34)

Dobrý den, pokud studujete dálkově tak nespňujete podmínku soustavného studia a nemůžete uplatnit slevu na dani pro studenty. S pozdravem

(Rudolf , 24.2.2010 09:44)

Dobrý den. Jsem důchodce, nejsem OSVČ. Mám přjem pouze z pronájmu. Mohu v DP uplatnit slevu na manželku, která v loňském roce nepracovala a neměla žádný jiný příjem? Děkuji Vám za radu.

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 25.2.2010 21:33)

Dobrý den, pokud Vaše manželka nedosáhla v roce 2009 příjmu 68 tis. Kč (pozor důchod se do této částky počítá, ale např. rodičovský příspěvek nebo podpora z UP ne) můžete uplatnit slevu na dani na manželku ve výši 24.840,- Kč. S pozdravem

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


Menu sekce

reklama

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk mf.cz

Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo