Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Otázky a odpovědi

TÉMA:

Daně 2010: EKONOM PARTNER


Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

(haidary , 24.2.2010 09:38)

Dobrý den, vyhotovila jsem pro syna přiznání k dani z příjmu fyzických osob. Má živnostenský list,ale v roce 2009 nepodnikal.Stačí přiložit čestné prohlášení,že neměl v loˇnském roce žádný příjem nebo je potřeba i kopie ŽL? Jinak je jako zaměstnanec,celý rok 2009. Děkuji Al-Haidaryová

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 25.2.2010 21:29)

Dobrý den, stačí je prohlášení, že Váš syn neměl jako OSVČ žádný příjem. Toto zašlete na FU. Není třeba kopie ŽL. S pozdravem

(Bendová , 24.2.2010 09:19)

Jsem spolumajitelka činčovního domu se čtrnácti byty v Praze. Já, mé děti a děti bratra užíváme 6 bytů. Za námi užívané byty platíme regulované nájemné v plné výši, stejně jako ostatní nájemníci a toto započítáváme do příjmů. V účetnictví nekrátíme výdaje o námi užívanou plochu, ale vykazujeme je v plné výši. Je tento postup v pořádku? Obstojí u daňové kontroly? Děkuji, Bendová

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 24.2.2010 23:57)

Dobrý den, domnívám se, že Váš postup je v pořádku. Hlavně musíte platit za byty cenu obvyklou - jako Vaši nájemníci. Tento postup u daňové kontroly obstojí. S pozdravem

( 24.2.2010 08:50)

1.Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je změna oproti minulým rokům, jestli se odvádí DPH z poukázek na stravování při prodeji našim zaměstnancům? 2.poskytnutí sportovní činnosti zahraniční osobě(Švýcarsko) v ČR, postup stejný jako při poskytnutí služby české osobě?

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 24.2.2010 23:52)

Dobrý den, zákon o DPH je od 1.1.2010 značně novelizován. DPH se opravdu odvádí ze všech zaměstnaneckých benefitů §36a tedy i stravného!!Pozor odvádí se z ceny stravného nejen doplatku zaměstnance. Je to ustanovení, které tolik vadí odborářům a chystají kvůli němu stávku v dopravě na pondělí. Zdaněny jsou i zaměstnanecké jízdenky atd. Určitě se bude toto ustanovení rušit, již leží v parlamentu. Co se týče sportovní činnosti - dle § 10b je místem plnění u sportovních služeb je místo, kde se akce koná. Postup je stejný jako u českých osob. S pozdravem

(j.ptackova , 24.2.2010 08:05)

Dobrý den, za loňský rok jsem byla na rod. dovolené, mám ŽL a ještě jsem si vydělala 15 000,- Kč na dohodu o provedení práce. Podle kterého paragrafu mám uvést příjmy z dohody, když nebyly zdaněny u zaměstnavatele. Vydali mi potvrzení dle paragrafu 6. Musím z nich zaplatit soc. a zdravotní? Děkuji za odpověď Jana Ptáčková

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 24.2.2010 23:40)

Dobrý den, příjmy budete zdaňovat dle §6. Vyplníte ř. 31-35 a ř. 36 daňového přiznání. Sociální a zdravotní se z dohody o provedení práce neplatí. Příjmy z ŽL zdaníte v §7. Ale to jistě znáte. S pozdravem

(Vladimír , 24.2.2010 07:45)

Dobrý den, spadá činnost Reklamní služby v tomto roce (při použití paušálu) do sazby 60% výdajů (živnostenský list mám). Děkuji

(EKONOM PARTNER, www.ekonompartner.cz , 24.2.2010 23:33)

Dobrý den, za rok 2009 můžete uplatnit paušál dle §7/odst. 7 ve výši 60%. S pozdravem

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


Menu sekce

reklama

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk mf.cz

Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo