Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti se sjednává pro případ, kdy podnik či podnikatel způsobil třetí osobě škodu. Pojištění odpovědnosti patří mezi základní pojistné produkty, které nabízejí téměř všechny pojišťovny na českém trhu.


 • Zákonné pojištění odpovědnosti

  Společnosti s alespoň jedním zaměstnancem jsou povinny se pojistit pro případ pracovního úrazu nebo nemoci z povolání. Chcete se dozvědět více o tomto pojištění, přečtěte si následující text.

 • Pojištění profesní odpovědnosti

  Některé profese vyžadující duševní činnost mohou způsobit škody velkého rozsahu. Proto jsou některé profese dokonce povinny sjednat si pojištění profesní odpovědnosti ze zákona. Nevíte jaké?

 • Pojištění obecné odpovědnosti

  Pojištění profesní odpovědnosti se vztahuje na konkrétní profese, kdežto pojištění obecné odpovědnosti si může sjednat prakticky každý podnik či podnikatel. Na co se lze pojistit, najdete v další části našeho průvodce.

 • Pojištění přerušení provozu

  Přerušení nebo omezení provozu může způsobit podniku nemalé škody, navíc obchodní partneři mohou požadovat různé penále za nedodání smluvního produktu. Proto i pro tento případ je dobré se pojistit.

 • Ostatní produkty pojištění odpovědnosti

  Výše uvedené čtyři skupiny pojištění odpovědnosti nejsou zdaleka jedinými, je to dáno kreativitou a marketingovou snahou pojišťoven uvést na trh nové jedinečné produkty. V této části abecedy uvádíme některé z nich.


finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk mf.cz

Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo