Pegas Nonwovens zvýšil tržby na 4 miliardy Kč

21.11.2013 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


Společnost Pegas Nonwovens, která patří mezi přední společnosti ve výrobě netkaných textiliích, zvýšila za prvních devět měsíců tržby o 4 pct na 4 miliardy korun.

Provozní ziskovost před odpisy, úroky a zdaněním, měřena ukazatelem EBITDA, činila v prvních devíti měsících 27,9 milionu eur (761 mil. Kč), klesla proti předchozímu roku o 3,2 procenta. Na jejím poklesu se podílel nárůst osobních nákladů kvůli přecenění opčního akciového plánu na reálnou hodnotu a zároveň vyšší počet zaměstnanců v souvislosti se spuštěním nového závodu v Egyptě.

"Letošní rok je pro společnost velmi náročný. Dokončili jsem či dokončujeme několik projektů zaměřených na vývoj a kvalifikaci nových materiálů, které by měly významně změnit portfolio výrobků. Obrovskou energii a zdroje jsme věnovali zprovoznění nového výrobního závodu v Egyptě, kde jsme přes všechny události a problémy úspěšně naplnili plánovaný harmonogram," uvedl generální ředitel František Řezáč.

Zpráva byal převzata z ČTK.

Články ze sekce: FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVATPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.