Mondelez investuje dvě miliardy korun do továrny v Opavě

19.11.2013 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


Více než 100 miliard USD (dvě miliardy) plánuje investovat společnost Mondelez International do nové továrny na výrobu sušenek Oreo a belVita.

Od roku 2009 čisté příjmy z prodeje sušenek Oreo v Evropě stouply o 25 procent a belVita o 18 procent. Nový závod má vytvořit dodatečnou kapacitu, která pomůže firmě uspokojit budoucí poptávku.

Společnost již od roku 2010 investovala do výroby sušenek v Evropě 240 milionů USD. Investice putovaly do závodů ve Francii, Británii a střední Evropě.

Společnost Mondelez International je bývalou divizí sušenek, cukrovinek a pochutin firmy Kraft Food. Loňské tržby firmy činily 35 miliard USD. Mondelez působí ve 165 zemích a je největším světovým výrobcem čokolád, sušenek, žvýkaček, kávy a nápojů v prášku. Mezi její značky patří Cadbury, Cardbury Dairy Milk, Milka, Jacobs, Lu, Nabisco, Oreo, Tang či Trident.

Zpráva byla převzata z ČTK.

Články ze sekce: FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVATPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.