Aerolinky z Perského zálivu si objednaly letadla za 3 biliony Kč

18.11.2013 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


První den mezinárodního v Dubaju znamenal pro výrobce letadel objednávky ve ve výši 50 miliard USD (přes tři biliony Kč).

Nákupní horečku hned první den spustily dubajské aerolinky Emirates. Objednaly si 150 nových letadel Boeing 777 v katalogové ceně 76 miliard USD. Zakázku od nich získal i Airbus, a to na 50 svých letounů A380 v katalogové ceně 23 miliard USD. A380 je v současnosti největším letadlem pro přepravu osob na světě a Emirates mají ve své flotile nejvíce těchto letadel. Celkem si již objednaly 140 těchto letounů.

Boeing na dubajském aerosalonu oficiálně představil novou verzi letounu 777, který se má stát konkurentem Airbusu A350. Hned na tento letoun získal 259 objednávek v celkové katalogové hodnotě 100 miliard USD. Finální hodnota objednávek bývá obvykle nižší než katalogová, protože výrobci poskytují při větším odběru výrazné slevy. Tyto ceny se však nezveřejňují. Kromě Emirates si 777 objednaly také Etihad Airways a Qatar Airways.

Zpráva byla převzata z ČTK.

Články ze sekce: FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVATPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.