Porcelánka Epiag Lofida je v úpadku

12.11.2013 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


Krajský soud vyhlásil úpadek nad chodovskou porcelánkou Epiag Lofida - Porcelán CZ s.r.o. Porcelánka vznikla jako jeden z podniků rozpadu Karlovarského porcelánu. Od srpna je tato společnost v insolvenčním řízení.

Návrh na insolvenční řízení podala ČSOB. Porcelánka pak v září zastavila výrobu. Zaměstnanci nedostali výplaty. Společnost kromě obchodních partnerů dlužila za sociálním pojištění nebo finančnímu úřadu.

Podle insolvenčního správce Mariána Tomka není možné úpadek firmy řešit restrukturalizací, protože nesplňuje zákonné podmínky, jimiž jsou nejméně 100 zaměstnanců a obrat přes 100 milionů korun. Epiag Lofida měla ale před krachem jen 83 zaměstnanců a obrat 94,1 milionu korun.

Epiagu se zpočátku dařilo a ještě v roce 2009 vykazoval zisk přes deset milionů korun. Hospodářská krize porcelánku ale zasáhla a postupně jí klesaly tržby i výkony. V roce 2011 se už propadla do ztráty 22,5 milionu korun a loni podle účetní uzávěrky skončila ve ztrátě 45,87 milionu korun.

Zpráva byla převzata z ČTK.

Články ze sekce: FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVATPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.