T-Mobilu se snížily tržby i zisk

07.11.2013 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


Ve třetím čtvrtletí zaznamenal mobilní operátor T-Mobile pokles zisku o 16 procent. Počet zákazníků se zvýšil o šest procent na 5,73 milionu SIM karet.

"Koncentrujeme se na realizaci našich služeb a vnitřní efektivitu a právě to nám pomohlo k dosažení uspokojivých finančních výsledků," uvedl generální ředitel Milan Vašina.

Operátorovi přibyli hlavně tarifní zákazníci. Jejich počet stoupl o osm procent na 3,25 milionu. Počet uživatelů předplacených karet se zvýšil o téměř tři procenta na 2,47 milionu. Mobilní provoz se meziročně zvýšil o osm procent a objem přenesených dat o 89 procent. Množství pevných datových linek stouplo o 13 procent na 119 000 přípojek. Podíl nehlasových služeb na výnosech na zákazníka vzrostl na rekordních 33 procent proti 27 procentům loni.

T-Mobile letos získal společnost T-Systems, od které si slibuje růst v oblasti poskytování služeb pro firmy. Nedávno se také dohodl na sdílení sítí GSM a 3G s konkurenční Telefónikou.

Zpráva byla převzata z ČTK.

Články ze sekce: FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVATPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.