Průmyslová výroba rostla v ČR o 7,1 %

06.11.2013 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


Průmyslová výroba v ČR se meziročně zvýšila o 7,1 procenta, po očištění od vlivu počtu pracovních dnů se zvýšila o 2,0 procenta. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 16 procent.

"Poslední údaje z průmyslu přináší další střípek do skládačky svědčící o pokračujícím oživení české ekonomiky," uvedl hlavní ekonom Patria Finance David Marek. Podle analytika ČSOB Petra Dufka je možné již nyní říci, že v 3. čtvrtletí zpracovatelský průmysl podporoval českou ekonomiku v růstu.

Růst výroby v září navázal na srpnové zvýšení produkce, v osmém měsíci letošního roku se produkce průmyslových podniků meziročně zvýšila o 1,6 procenta. V září k meziročnímu růstu průmyslové produkce nejvíce přispěla výroba motorových vozidel, přívěsů a návěsů, která posílila o 17,8 procenta. Výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků vzrostla o 13,8 procenta. Září mělo ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku o dva pracovní dny více.

Zpráva byla převzata z ČTK.

Články ze sekce: FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVATPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.