Zisk Audi klesl o 18 procent

04.11.2013 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


Přestože německý výrobce luxusních automobilů Audi prodal ve třetím čtvrtletí o téměř deset procent aut více, zisk se mu snížil o 18 procent na 954 milionů eur (asi 24,7 miliardy Kč). Důvodem poklesu zisku jsou vyššší investice do nových závodů a produktů.

Tržby klesly o více než sedm procent a dosáhly 11,7 miliardy eur (asi 302,4 miliardy Kč). Provozní zisk se snížil o 17 procent na 1,1 miliardy eur a zaostal i za nejnižším odhadem analytiků v anketě agentury Reuters, který činil 1,13 miliardy eur. Audi se na celkovém provozním zisku Volkswagenu podílí zhruba 40 procenty.

Audi v poslední době uskutečnilo nákladnou zahraniční expanzi, která by měla pomoci do konce desetiletí sesadit konkurenční BMW z pozice největšího prodejce luxusních aut na světě. Ještě do konce letošního roku má zahájit výrobu druhý závod Audi v Číně a téměř jednu miliardu eur investuje automobilka do nového závodu v Mexiku.

Audi současně potvrdila výhled na celý letošní rok. Celkem plánuje prodat 1,5 milionu vozů a tržby mají být o něco vyšší, než loni. V loňském roce činily 48,7 miliardy eur. Za devět měsíců letošního roku jsou ale tržby meziročně zatím o něco nižší.

Zpráva byla převzata z ČTK.

Články ze sekce: FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT