Americká firma bude vyrábět nábytek v Čechách

17.10.2013 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


Americká firma Steelcase, která vyrábí kancelářský nábytek, postaví továrnu v Čechách.

Steelcase předpokládá, že počáteční investice do výrobního závodu v Česku se bude pohybovat mezi deseti a 15 miliony dolarů. Firma s touto investicí počítá ve druhé polovině příštího roku. Další podrobnosti ohledně českého závodu nesdělila.

Steelcase zahájila jednáním se závodní radou své německé továrny postup předepsaný pro uzavření závodu. Náklady tohoto kroku by se měly pohybovat mezi 20 a 25 miliony dolarů. Celkově ale Steelcase očekává, že přesun produkce z Německa do Česka jí bude od roku 2016 šetřit asi deset milionů dolarů ročně.

Steelcase je největším světovým výrobcem kancelářského nábytku a židlí. Na českém trhu nabízí svou produkci od roku 1993, odkdy má v Praze pobočku. Firma po celém světě zaměstnává 10.400 lidí ve 21 továrnách a její tržby v posledním fiskálním roce dosáhly 2,9 miliardy dolarů (54,5 miliardy Kč).

Zpráva byla převzata z ČTK.

Články ze sekce: FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVATPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.