Úřady práce přijmou 700 pracovníků

23.09.2013 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


Úřady práce chtějí do konce letošního roku nabrat 319 nových úřeníků. Další nábor bude pokračovat v lednu. Celkem bude na úřadech práce zaměstnáno 700 nových zaměstnanců.

"Zájem o tato místa je veliký. Dosud se přihlásilo asi 2700 uchazečů. V některých regionech už noví lidé zčásti nastoupili, v jiných probíhají výběrová řízení," uvedla mluvčí úřadu Kateřina Beránková. Podle ní největší zájem o post na úřadu práce mají nezaměstnaní absolventi a lidé nad 50 let. Většinu posil zatím ale tvoří přeřazení úředníci. Na jejich dosavadní místa se pak mohou dostat zájemci "z venku", podotkla Beránková.

Letos přijaté úředníky zaplatí ministerstvo práce ze svého rozpočtu. Podle dřívějších informací by to mělo stát 49 milionů korun. Dalších zhruba 380 lidí, kteří nastoupí příští rok, už nyní s úřady podle Beránkové spolupracuje na různých projektech. Na nové zaměstnance by ministerstvo práce pro rok 2014, 2015 i 2016 chtělo do rozpočtu získat navíc 320 milionů korun.

Zpráva byla převzata z ČTK.

Články ze sekce: FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVATPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.