Výrobce autodílů z Jaroměře příjme 250 zaměstnanců

05.09.2013 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


Výrobce autodílů Karzit Holding plánuje během dvou let příjmout 250 nových zaměstnanců.

Drtivá většina nových pracovních pozic má vzniknout v Jaroměři. "Je to pozitivní zpráva. Pokud bude nábor postupný, neměl by být problém místa obsadit. Budeme připraveni pomoci například s rekvalifikacemi," řekl ČTK ředitel krajského úřadu práce Martin Horák. Doplnil, že tvorba takového počtu nových míst je v současné době výjimkou. Na Náchodsku byla na konci července nezaměstnanost šest procent a bez práce bylo 4500 lidí. V celém kraji činila nezaměstnanost 6,6 procenta a práci hledalo téměř 25 000 lidí.

Karsit vznikl na začátku 90. let. V roce 1994 firma zprivatizovala bývalý závod Karosy v Jaroměři, který tehdy měl 180 zaměstnanců a 180 milionů korun ročního obratu. Od té doby firma oba ukazatele zmnohonásobila. "Důležité je, že v celé své dvacetileté historii se (firma) nikdy nedostala do červených čísel," uvedl majitel společnosti Řípa.

Zpráva byla převzata z ČTK.

Články ze sekce: FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVATPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.