Olma zaznamenala rekordní zisk

03.09.2013 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


Mlékárna Olma, která patří do skupiny Agrofert Holding, v minulém roce více než zdvojnásobila čistý zisk z 56 milionů v roce 2011 na rekordních 128 milionů korun.

Mlékárna Olma už předloni zvýšila čistý zisk z 27,3 milioni korun v roce 2010 na 56 milionů korun. Tržby mlékárny v roce 2011 meziročně stouply o 1,8 procenta na 2,89 miliardy korun.

Olma se řadí mezi významné tuzemské výrobce mlékárenských výrobků. Mezi hlavní odběratele olomoucké mlékárny patří obchodní řetězce. Rozhodující součástí prodejního sortimentu Olmy u většiny významných odběratelů v Česku, Slovensku, Polsku a Maďarsku jsou čerstvé mléko, čerstvé smetany, kysané výrobky a jogurty.

Skupina Agrofert Holding ovládla Olmu na začátku roku 2009, kdy kapitálově vstoupila do společnosti Milkagro, která byla majoritním vlastníkem mlékárny. Firmu Milkagro do té doby vlastnili místní zemědělci. V roce 2008 Olma vykázala rekordní ztrátu 214 milionů korun a v následujících letech se její hospodaření vrátilo zpět do černých čísel.

Zpráva byla převzata z ČTK.

Články ze sekce: FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVATPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.