Firem na veletrzích je o 20 % méně

21.08.2013 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


Počet firem, které se účastní tuzemských výstav a veletrhů, se oproti roku 2010 snížil o pětinu.

Český trh veletrhů a výstav je výrazně ovlivněn ekonomickou situací v ČR a EU. Musí se vypořádat s úspornou strategií firem, což se projevuje poklesy v počtu vystavovatelů,“ uvedl předseda Společenstva organizátorů veletržních a výstavních akcí (SOVA) Jan Novotný. Podle něj rostoucí počet veletržních akcí výrazně zvyšuje konkurenční tlak v oboru a má vliv na cenovou politiku organizátorů.

Průzkumy mezi vystavovateli a návštěvníky stále více poukazují na skutečnost, že klíčovým parametrem úspěšnosti veletrhu je množství získaných kontaktů a kontraktů. Veletrh těží především z osobní komunikace, která se ukazuje jako rozhodující při získávání nových zakázek,“ dodal Novotný.

Mezi největší organizátory veletrhů v ČR patří Veletrhy Brno, Výstaviště České Budějovice, Incheba, Výstaviště Flora Olomouc a Ostravské výstavy.

Zpráva byla převzata z ČTK.

Články ze sekce: FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVATPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.