Zisk Philip Morris ČR klesl o čtvrtinu

20.08.2013 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


Výrobci tabáku z Kutné Hory se snížil v prvním pololetí zisk o 24,6 procenta na 851 milionů Kč.

Zisk z provozní činnosti firmy se v prvním pololetí v porovnání se stejným obdobím lońského roku snížil o 23,7 procenta na 1,1 miliardy Kč. Tento pokles částečně zmírnil příznivý vývoj cen v České republice a na Slovensku a příznivý vývoj měnového kurzu ve výši 12 milionů Kč. Zisk před zdaněním v prvním pololetí klesl v porovnání se stejným obdobím loňského roku o 24,1 procenta na 1,1 miliardy Kč.

Celkový trh cigaret v ČR klesl v letošním prvním pololetí v porovnání se stejným obdobím roku 2012 o 3,8 procenta na 9,5 miliardy kusů cigaret. Tržní podíl poklesl o 1,2 procentního bodu v České republice, na Slovensku vzrostl o 1,1 procentního bodu. Objem domácího odbytu se snížil o 8,9 procenta v České republice a 1,6 procenta na Slovensku.

Philip Morris ČR je největším výrobcem tabákových výrobků v České republice. Zaměstnává přibližně 1100 lidí napříč celou ČR.

Zpráva byla převzata z ČTK.

Články ze sekce: FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVATPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.