Toyota po roce opět jedničkou

28.01.2013 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


Japonská Toyota je po roční přestávce automobilkou, která prodává nejvíce automobilů na světě, z pomyslného trůnu sesadila General Motors. Toyotě se podařilo zvýšit počet prodaných automobilů o 22,6 procenta na rekordních 9,75 milionu vozů.

Toyota vystřídala GM v čele světového prodeje automobilů v roce 2008. V roce 2011 však GM získala prvenství zpět kvůli problémům japonské společnosti v důsledku ničivého zemětřesení v Japonsku a masivního stahování vozů do servisů. Toyotu předloni předstihla i skupina Volkswagen. Loni GM prodala 9,28 milionu automobilů a odbyt Volkswagenu vzrostl o 11,2 procenta na 9,07 milionu automobilů.

Prodej v Evropě loni Toyota podle dřívějších údajů zvýšila o dvě procenta na téměř 838.000. V České republice její prodej vzrostl o čtyři procenta. Domácí konkurent Nissan Motor loni prodal rekordních 4,94 milionů vozů a zvýšil odbyt o 5,8 procenta. Třetí největší japonská automobilka Honda posílila globální prodej o 19 procent na rovněž rekordních 3,82 milionu automobilů.

Zpráva byla převzata z ČTK.

Články ze sekce: FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT