Aero získalo zakázku za tři miliardy korun

17.01.2013 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


Aero Vodochody podepsalo smlouvu s italskou firmou Alenia Aermacchi na dodávku trupových panelů pro letadlo Airbus A321. Hodnota kontraktu je tři miliardy korun.

O zakázce se podle serveru začalo mluvit už loni v létě, kdy Alenia oslovila Aero se svou novou nabídkou. Obě firmy spolupracují od roku 2007, Vodochody tehdy začaly dodávat centrální část křídla letounu C27J Spartan.

Letouny Airbus řady A320 patří mezi nejžádanější dopravní stroje, typ A321 je v provozu od roku 1994 a vejde se do něj až 220 cestujících. Alenia dodává trupy nejen pro tyto stroje, ale vypomáhá i s konstrukcemi letounů Boeing a Suchoj.

Aero Vodochody funguje od roku 1919. V rámci mezinárodních projektů se zaměřuje především na spolupráci s předními leteckými výrobci, jako jsou Boeing, Saab, Sikorsky a řada dalších. Firma také vyrábí vlastní letadla. V současné době se připravuje na obnovení výroby bitevníků L-159 pro Irák, přestože není s konečnou platností jasné, jestli irácká vláda nakonec letouny koupí.

Společnost do poloviny loňského roku vykázala zisk 178 milionů korun, což bylo o čtyři miliony více než za celý rok 2011. Nyní v Aeru pracuje kolem 1500 zaměstnanců.

Zpráva byla převzata z ČTK.

Články ze sekce: FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT