Die Welt zpoplatní zprávy na internetu

11.12.2012 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


Od středy částečně dojde k zpoplatnění zpravodajství na internetu deníku Die Welt. Příští rok se k němu přidá také nejčtenější deník v Německu Bild.

Die Welt se inspiroval modelem, který využívají například americké New York Times. Každý uživatel si na jeho webu welt.de bude napříště moci měsíčně bezplatně přečíst 20 článků. Od jednadvacátého bude muset za jejich otevření zaplatit.

Chceme, aby naším obchodním modelem byla nadále kvalitní žurnalistika,“ vysvětlil nové opatření předseda představenstva vydavatelství Matthias Döpfner. Mediální koncern počítá s tím, že kvůli zpoplatnění webu přijde o část čtenářů. „Ztratíme na dosahu, ale nervózní z toho nejsme,“ dodal šéf digitální sekce skupiny Welt Romanus Otte.

Vydavatelství Axel Springer poskytuje některé zprávy za peníze už nyní na webech listů Hamburger Abendblatt nebo Berliner Morgenpost. K podobnému kroku se před nedávnem odhodlal i levicový berlínský deník TAZ, který však čtenářům nabízí možnost, aby si sami zvolili částku, kterou mu přispějí za přečtení příspěvku. Jednou z variant je přitom i to, že nezaplatí nic.

Zpráva byla převzata z ČTK.

Články ze sekce: FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT