Slovensko se loni po Německu stalo druhým nejdůležitějším exportním teritoriem Budvaru. Na celkovém exportu pivovaru se podílelo ze 13 procent. Pivovar tam vyvezl 83.229 hektolitrů piva, což je o deset procent více než v roce 2010.
Budějovický Budvar loni prodal 1,32 milionu hektolitrů piva, což je meziročně o 5,5 procenta více. Pivovar tak zaznamenal druhý nejlepší výsledek ve své stošestnáctileté historii. Lepší měl pouze v roce 2000, tehdy prodal 1,35 milionu hektolitrů piva. Meziročně loni podnik dosáhl také nárůstu tržeb o 1,9 procenta. Pro Budvar, podle výše výstavu čtvrtou největší skupinu v ČR, je export důležitý. Loni pivovar vyvezl téměř polovinu své produkce.
Pivovar zaznamenal příznivý vývoj především v exportu. Loni vyvezl 650.000 hektolitrů piva, o 7,8 procenta více než v roce 2010. Objem vývozu tak překonal dosavadní rekord. Budvar je národním podnikem, jako jediný velký pivovar zůstává ve vlastnictví státu.
Zpráva byla převzata z ČTK.


Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
