Zuno Bank - další banka s účtem zdarma začala fungovat

19.07.2011 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


Internetová Zuno Bank, která dnes zahájila na tuzemském trhu provoz, láká nové klienty na základní účet zdarma, spoření úročené denně nebo na vyšší úročení terminovaných vkladů. Banka o tom dnes informovala na tiskové konferenci. Česká republika se stala po Slovensku druhou zemí, kde banka začala fungovat. Účet zdarma nabízí z tuzemských bank například mBank nebo Fio Banka.

Na Slovensku Zuno Bank funguje od loňského prosince a od té doby získala zhruba 18.000 klientů a vklady za 125 milionů eur (přes tři miliardy korun). "V Česku přitom chceme zopakovat tento úspěch," uvedl předseda představenstva Zuno Bank András Hámori. Zuno Bank chce v příštím roce zahájit činnost i v Maďarsku a Polsku.

Cílovou skupinou banky jsou lidé, kteří s bankou chtějí komunikovat zejména prostřednictvím internetu. Zuno Bank patří do skupiny Raiffeisen Bank International stejně jako tuzemská Raiffeisenbank. Jedinou pobočku má banka v Praze na Václavském náměstí.

Základní varianta běžného účtu je zdarma. V rámci něj klient získá zdarma všechny tuzemské příchozí platby, odchozí platby včetně trvalých příkazů a inkas, debetní kartu Visa Classic a spořicí účet.

Za měsíční poplatek 68 korun pak u běžného účtu může klient získat i zdarma výběry z bankomatů Raiffeisenbank. Podmínkou je ovšem minimální výběr 1000 korun, standardní poplatek za výběr je jinak 18 korun. Podmínkou pro vylepšenou variantu účtu zdarma je měsíční útrata kartou za nákupy alespoň 5000 korun, nebo mít v bance minimálně 200.000 korun.

V rámci spořících účtů pak banka nabízí úročení naspořených peněz na denním základu. "To zákazníkovi, zatímco spoří, přináší daňovou výhodu - pokud úroky na spoření nepřekročí 6,99 koruny denně, nepodléhají zdanění," uvedla banka. Při úročení dvěma procenty, které banka u svých účtů nabízí, to v praxi znamená, že zákazníci, jejichž zůstatek nepřevyšuje v daný den 127.500 korun, nemusí z vyplacených úroků odvádět daň. "Na českém trhu jde o novinku," uvedl ředitel Zuno Bank v České republice Miroslav Střihavka.

Letos na podzim chce zahájit činnost v tuzemsku Air Bank ze skupiny PPF. Jejím generálním ředitelem je Erich Čomor, bývalý šéf Home Creditu v ČR a na Slovensku. Air Bank bude plnohodnotná banka včetně pobočkové sítě. Zpočátku bude nabízet běžné a spořicí účty včetně transakcí a elektronického bankovnictví. V první polovině příštího roku pak nabídne úvěrové produkty a v roce 2013 i hypotéky nebo investiční produkty.

Air Bank nabídne u běžných účtů dva tarify. Takzvaný malý tarif bude zdarma a vybrané služby budou zpoplatněny. Velký tarif pak bude za jeden vyšší paušální poplatek a běžné bankovní služby u něj budou zdarma.