Najděte si ten nejlepší firemní účet

27.04.2011 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


Minulý týden jsme spustili aplikaci srovnávající účty pro podnikání. Novou aplikaci mohou využít i lékaři, advokáti, notáři a všechna další svobodná povolání.


Co nabízí nová aplikace

Kalkulátor Nejlepší firemní účet porovnává celkovou měsíční cenu vašeho stávajícího účtu pro podnikání s cenou ostatních produktů na trhu.

V prvním kroku si vyberete, jaké účty chcete porovnávat – na výběr máte účty pro svobodná povolání (například lékaři, advokáti, notáři, finanční zprostředkovatelé), účty pro fyzické osoby podnikatele (více v článku Jaký účet pro podnikání je nejlevnější) a účty pro právnické osoby (více v článku Vyberte si ten nejlepší účet pro právnické osoby).

Ve druhém kroku pak dochází k zadání konkrétních údajů. Kalkulátor počítá cenu za služby, které využíváte pravidelně každý měsíc. Vychází z charakteru účtu, který je dlouhodobý. Pokud tedy vkládáte na pobočce jednou do roka hotovost, není relevantní to do kalkulačky zadávat. Výpočet by měl tak pomoci optimalizovat roční náklady na firemní účet, zadávejte tedy opravdu takové údaje, které budou platné drtivou většinu měsíců alespoň jednoho roku. Kalkulátor tedy proto nepočítá např. poplatek za zřízení trvalého příkazu, ale poplatek za provedení trvalého příkazu (který často běží třeba několik let).


Konkrétní zadání

Vezměme si příklad notáře, který na svém ůčtu provádí tyto transakce měsíčně:

  • 5 výběrů z bankomatu stejné banky v tuzemsku v obvyklé výši 5 tis. Kč
  • 5 příchozích plateb z vlastní banky
  • 40 příchozích plateb z cizí banky
  • 5 odchozích plateb do vlastní banky
  • 40 odchozích plateb do cizí banky
  • 2 trvalé příkazy do vlastní banky
  • 1 vklad na pobočce ve výši 20 tis. Kč

Zároveň od účtu požaduje:

  • internetové bankovnictví
  • embosovanou platební kartu
  • elektronický výpis měsíčně


Výsledky - účty splňující všechna kritéria

Ve výčtu jsou zachycené jen ty účty, které banky cílí výhradně na svobodná povolání. V následující tabulce jsou zachyceny jen ty účty, které mohou využít notáři.


Banka Měsíční poplatek
Juridica Business Program GE Money Bank 63 Kč
CitiBusiness Profesní účet Citibank 158,3 Kč
IQ Profesní konto s měsíční frekvencí výpisů LBBW Bank 218,5
Účet pro advokáty a notáře WSPK 453 Kč
IQ Profesní konto+ s měsíční frekvencí výpisů LBBW Bank 538,5 Kč
PRESTIGE konto Volksbank 558 Kč
Konto PROFESE UniCredit Bank 655 Kč


Výsledky - účty nesplňující všechna kritéria

Aplikace Vám také vypíše účty, která nesplňují všechny požadavky. V tomto případě aplikace například upozorní na další IQ Profesní konta od LBBW Bank, tentokrát s denní frekvencí výpisů. Pokud chcete bližší informace o každém účtu, najdete je napravo pod otazníkem.

priklad_ucty_svobodna_povolani.jpg 

Články ze sekce: FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVATPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.