Počet domácností s počítačem neustále roste

05.04.2011 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


Osobní počítač mělo loni 59 procent tuzemských domácností, před dvěma lety to byla necelá polovina bytů. Počet připojených k internetu stoupl ze 42 procent v roce 2008 na loňských 56 procent. Vysokorychlostní internet mělo 51 procent domácností. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad.

Česko tak v rámci Evropské unie zaostává. Počítač mělo podle evropského statistického úřadu Eurostat v průměru 74 procent evropských bytů a internet 70 procent domácností.

Počítač měla loni v Česku polovina bezdětných domácností a 85 procent domácností s dětmi. Podobné to bylo také u připojení k internetu, kde měly přípojku čtyři pětiny bytů s dětmi a 47 procent bezdětných. Přenosný počítač měla více než čtvrtina bytů.

Internet v ČR v loňském druhém čtvrtletí používalo již téměř 5,5 milionu jednotlivců starších 16 let, tedy 62 procent dospělé populace. Platí, že internet používají častěji muži než ženy, mladší lidé než starší, či jednotlivci s vyšším než nižším vzděláním. Mezi nejčastější činnosti prováděné na internetu patří posílání a přijímání e-mailů (55 procent) a také vyhledávání informací o zboží a službách (50 procent).

K internetu je dlouhodobě připojeno 95 procent podniků s deseti a více zaměstnanci. V průběhu let se však významně mění rychlost, jakou jsou podniky k internetu připojeny; v roce 2010 bylo vysokorychlostně připojeno již 86 procent podniků.

Zatímco v roce 2005 připadlo na 100 žáků v českých školách necelých devět počítačů a průměrně 7,4 počítače s připojením na internet, o pět let později to bylo již 13,5 počítače a 12,8 počítače s připojením na internet.

Zpráva převzata z ČTK.

Články ze sekce: FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVATPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.