Jako dobrou ekonomickou situaci země hodnotí pětina polských respondentů, zatímco v Česku je to 12 procent. Následuje Slovensko se šesti procenty a v Maďarsku jsou to dvě procenta dotázaných.
Podle CVVM se hodnocení v porovnání s minulým šetřením z léta 2010 zlepšilo v případě ČR. Naopak v Polsku a v menší míře na Slovensku se hodnocení ekonomiky státu lehce zhoršilo.
Co se týče očekávaného dalšího vývoje ekonomiky jsou nejpesimističtější Češi, podle 42 procent z nich se její stav ještě zhorší. Zhoršení očekává 36 procent Slováků a čtvrtina Poláků i Maďarů. Naopak více než čtvrtina Maďarů očekává zlepšení, zatímco u Poláků a Čechů je to přibližně pětina. Slováci vidí hospodářskou budoucnost země nejhůře, optimistických jich je 18 procent.
Podle CVVM se oproti minulému šetření očekávání dalšího vývoje ekonomické situace v zemích střední Evropy zřetelně sblížila. V Polsku a na Slovensku se očekávání lidí mírně zhoršila. Maďaři a zejména Češi své vyhlídky hodnotí podobně jako v polovině loňského roku.
CVVM průzkum v Česku provedlo v polovině ledna; dotazováno bylo 1035 dospělých respondentů.
Zpráva převzata z ČTK.