GE Money Bank byla odměněna především za vstřícné firemní prostředí, důraz na diverzitu při náboru a řadu konkrétních vnitrofiremních opatření, jako například otcovská dovolená při narození dítěte nebo ženská globální síť. Ta pomáhají udržovat vyvážené prostředí ve firmě.
„Máme z tohoto ocenění radost. Je to ocenění naší dlouhodobé snahy o to, aby byla GE Money Bank skvělým místem pro práci. Zkušenostmi jsme si ověřili, že ženy jsou stejně úspěšné jako muži, ačkoliv se jejich styl práce a vedení lidí liší. Dlouhodobě proto podporujeme nejen rovné příležitosti, ale také tzv. genderovou vyváženost v rámci celé skupiny GE Money Bank. Tento druh „diverzity“ je pro naši společnost zásadní a pomáhá lépe motivovat celý tým a rozvíjet naše podnikání,“ uvádí Radka Pekelská, ředitelka lidských zdrojů GE Money Bank a dodává: „Zmíněné rovné příležitosti a genderová vyváženost jsou proto součástí našich dlouhodobých strategických úvah. Z tohoto důvodu byly zakotveny v Kodexu chování GE.“
Koncept rovných příležitostí žen a mužů v GE Money Bank, je jedním ze základních konceptů mateřské společnosti General Electric (GE). Na základě tohoto principu je postaveno veškeré hodnocení výkonu zaměstnanců i jejich odborný či kariérní rozvoj v GE Money Bank. Zaměstnanci jsou ve společnosti hodnoceni a odměňováni na základě pracovních výsledků, nikoli na základě pohlaví, věku, délky setrvání na dané pozici, seniority apod. Všichni zaměstnanci jsou seznámeni se svými cíli a s očekáváními vůči jejich roli, a mají tedy stejnou možnost s ohledem na jejich odměnu či kariérní růst.
GE Money Bank se soutěže o ocenění Firma roku: Rovné příležitosti účastnila poprvé. Porota soutěže oceňuje vstřícné firemní prostředí, důraz na diverzitu při náboru, kde je snaha o to, aby vždy v nejužším výběrovém řízení byla zastoupena obě pohlaví, firma vede genderové statistiky a průzkumy a funguje zde ženská globální síť. Firma také poskytuje pět dní placené otcovské dovolené při narození dítěte.
Ocenění může získat každá firma činná v České republice, která v daném roce prokáže kvalitu svých zaměstnaneckých politik a programů v oblasti rovných příležitostí pro ženy a muže. Součástí projektu je každoroční odborná konference s vyhlášením oceněných firem a také interní vzdělávání týmu Gender Studies v problematice rovných příležitostí na trhu práce.



Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
