Trhy se tak soustředily spíše na tyto informace než na přeci jen trochu vágní vzkaz o tom, že FED je připraven ekonomiku podpořit další finanční injekcí.Ta navíc může být mnohými analytiky vnímána jako ne úplně nejšťastnější krok kvůli pocitu nekoncepčnosti a krátkodobosti způsobu, jakým FED peníze do trhu pumpoval. Kromě toho takový krok by dal jasně najevo, že ekonomika není schopná plnohodnotně stát na vlastních nohách a opět potřebuje pomoc od centrální banky.
V Evropě byly pod největším tlakem banky poté, co Banco Santander dostalo snížené doporučení od Credit Suisse a skupinu Unicredit opustil její šéf Alessandro Profumo, kvůli sporům s představenstvem. Napříč sektory také zřejmě docházelo k realizaci zisků, byť asi mnohdy malých.
Naopak dařilo se těžařům, kterým pomohl dále oslabující dolar – ten včera dosahoval přes 1,34 k euru a dostal se nad 200-denní klouzavý průměr.
Zlato včera pokračovalo ve své cestě vzhůru. Důvodem byl zřejmě nejen slabší dolar ale i obavy ze zvýšené volatility a z toho, že kroky centrálních bank by skutečně mohly v blízké budoucnosti vést k růstu inflace.
Očekávány tak budou pokud možno dobré zprávy z trhu fúzí a akvizic, korporátní výsledky a makrodata zejména v oblasti inflace, podnikatelských nálad a nezaměstnanosti v USA.
Indexy tak v Evropě včera končily: Eurostoxx50 -1,50 %, DAX -1,08 %, CAC -1,30 %. V USA: S&P500 -0,48 % DJIA -0,20 %, NASDAQ -0,32 %.