Čtvrtý ročník konference Gate2BrnoBiotech se tradičně zaměří na nejnovější trendy v oblasti biomedicínského a biotechnologického výzkumu a představí toto dynamicky se rozvíjející odvětví odborné i široké veřejnosti. Současně tak zviditelní Českou republiku jako místo s ideálními podmínkami pro jeho rozvoj.
Cílem konference, která je jednou z akcí mezinárodní sítě Enterprise Europe Network, je maximálně podpořit spolupráci mezi akademickou, výzkumnou a podnikatelskou sférou a posílit tak aplikaci nejnovějších výsledků výzkumu v praxi.
„Přírodní vědy jsou jedním z potenciálně nejvýznamnějších odvětví v Jihomoravském kraji a celosvětově jednou z nejprogresivnějších oblastí na poli výzkumu, vývoje a inovací. O vzrůstajícím významu těchto odvětví svědčí také výzkumné zaměření nově vznikajících vědecko-výzkumných center,“ říká Michal Kostka, zástupce ředitele JIC, který se zároveň zabývá rozvojem podnikání v oblasti biotechnologií na jižní Moravě.
Mezi centra, jež má Kostka na mysli, patří například Středoevropský technologický institut (CEITEC), Mezinárodní centrum klinického výzkumu (FNUSA-ICRC), Biotechnologické a biomedicínské centrum (BIOCEV), Regionální centrum aplikované molekulární onkologie (RECAMO) či Ústav molekulární a translační medicíny (BIOMEDREG). Tato centra budou mít možnost představit v rámci konference klíčové projekty realizované jejich výzkumnými týmy. Hlavní partneři konference představí například možnosti využití technologie kmenových buněk pro léčbu kardiovaskulárních onemocnění či nanobiotechnologií pro bioanalytické metody a nabídnou spolupráci na vývoji a využití těchto pokročilých technologií partnerům z průmyslu.
Účastníci budou mít v průběhu konference možnost navázat mezi sebou kontakt díky neformálním schůzkám, které si mohou domluvit prostřednictvím jednoduchého komunikačního systému na internetových stránkách konference www.gate2brnobiotech.com.