Statní tajemník pro evropskou politiku bude podle předsedy vlády Petra Nečase do několika týdnů.Je podle něj logické, že evropská politika bude koordinována z úrovně úřadu vlády, protože se jedná o průřezovou záležitost napříč rezorty. Nejvážnější kandidáti jsou podle předsedy vlády tři. Jména však zatím neprozradil. Zároveň se ohradil proti komentáři, který v souvislosti s funkcí státního tajmeníka poskytl médiím 1. místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg.
Druhým tématem pořadu byla rozpočtová politika. Petr Nečas odhadl, že plošné škrty mohou podvázat ekonomiku v rozsahu 0,6 až 0,7 % HDP. Zdůraznil ale, že už ve střednědobém horizontu by nás další prohloubení dluhu "stáhlo za nohu dolů" a dopady by byly mnohem vážnější.
Premiér také potvrdil, že v příštím roce musí ve veřejné sféře klesnou tarifní platy. "Není ale řečeno, že všem klesne celková mzda. Bude záležet na manažerech a nadřízených, aby nejlepší pracovníky odměnili více v pohyblivé části mzdy," vysvětlil Petr Nečas. Zmínil také, že v soukromém sektoru se v uplynulých letech propouštělo více než ve veřejném sektoru a v řadě firem došlo také k výraznému snížení platu - například až o 25%. Veřejné sféře se zatím takové změny nedotkly. Podle Petra Nečase musejí i zaměstnanci ve veřejném sektoru nést díl nezbytných úspor.



Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
