Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Reklama

Školicí metoda TWI představena na summitu konaném poprvé v České republice

DMC management consulting

Pod taktovkou uznávaného lektora Richarda Abercrombie proběhl v červnu v brněnském hotelu Holiday Inn summit, na kterém byla představena vysoce efektivní vzdělávací metoda TWI (Training Within Industry).

 

Tato metoda implementuje základní zeštíhlující standardy přímo v provozu klienta. Summit uspořádala a zaštitovala významná poradenská společnost DMC management consulting, na jejíž pozvání Richard Abercrombie do České republiky přicestoval. Summitu se v hotelu Holiday Inn zúčastnili zástupci z několika českých i zahraničních firem a médií.

„Institut TWI vznikl v USA na počátku 40. let 20. století. TWI metoda obsahuje čtyři moduly. V prvním, Job Instructions, se školí, jak správně předávat instrukce a zaškolovat v operacích nové zaměstnance. V modulu Job Relations se řeší role vedoucího, vztahy na pracovišti a týmová spolupráce. Úkolem modulu Job Methods je praktické využití Lean a dalších zlepšovacích metod v běžné praxi. Dále pak modul Job Safety uplatňuje bezpečnostní zásady jako součást pracovních postupů. TWI také nabízí modul pro trenéry a školitele Train The Trainer,“ informuje o metodě TWI Markéta Šimáková, partnerka a výkonná ředitelka DMC management consulting, a dodává: „Samotnému summitu předcházelo čtyřdenní školení, které Richard Abercrombie vedl přímo ve výrobní společnosti, a demonstroval tak teorii přímo v praxi.“

Program je součástí Toyota Production System (TPS) a vede zaměstnance ke standardizaci TPS metod, implementuje tyto metody do běžné praxe a učí vedoucí pracovníky jejich využití. Richard Abercrombie má více než 20 let zkušeností ve výrobním sektoru, a to zejména ve společnosti Boeing Company ve Washingtonu. Abercrombie implementoval TWI program v rámci TPS konzultací ve výrobním sektoru, leteckém průmyslu, ocelářství, potravinářském průmyslu, bankovnictví, stavebnictví i zdravotnictví. Od roku 2000 se věnuje podnikání ve vlastní poradenské společnosti Lean Promotions.

Společnost DMC management consulting navázala s TWI institutem úzkou spolupráci. V současné době se připravuje na proškolení dalších modulů a v přípravě jsou také další prezentace pro klienty a ukázková školení.

 
 
Sdílení a tisk
 
Komentář

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk mf.cz

Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo