Trh finančního poradenství v ČR – Kdo je kdo? II.

17.04.2010 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


Česká národní banka evidovala v roce 2009 okolo 13 tisíc vázaných zástupců (zprostředkovávají investiční produkty) a 86 tisíc pojišťovacích zprostředkovatelů.

Ke konci března jsme si představili první pětici společností poskytujících nezávislé finanční poradenství. Jsou mezi nimi firmy malé i velké, regionální i celostátní, ale jedno mají společné: členstvím v Unii společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR) deklarují vysoký standard a profesionalitu svých služeb.

Abychom poskytli čtenáři úplný přehled a komplexní výběr, pojďme se podívat na druhou porci informací:


Broker Consulting, a.s. 


Broker Consulting Broker Consulting je česká společnost poskytující finanční poradenství. Po 12 let své existence patří mezi nejvýznamnějších pět společností na českém finančněporadenském trhu. Klienti Broker Consulting oceňují zejména pro komplexní finanční plánování detailní porovnání prakticky všech možností financování bydlení. Obě služby jsou podporovány unikátním softwarem, který firma po několik let vyvíjí. Koncem roku 2008 vynesl test časopisu Osobní finance konzultantům Broker Consulting dílčí prvenství v kategorii posuzující kvalitu řešení. Samozřejmostí je používání speciálních na míru upravených produktů v oblasti spoření, pojištění i financování bydlení. Broker Consulting však není vyhledáván pouze klienty. Zejména v „krizi“ trvající od roku 2008 se stal významným pro stovky šikovných lidí, kteří v dynamicky rostoucí společnosti Broker Consulting našli pracovní příležitost.

 • Založena: 1998
  Sídlo: Jiráskovo nám. 2, Plzeň
  Produktové oblasti: Investice, pojištění, spoření, úvěry.


Interlife, s.r.o. 


INTERLIFESpolečnost Interlife vznikla v roce 1999 jako nezávislá poradenská společnost s ryze českým kapitálem. Spolupracuje s největšími pojišťovacími subjekty a poskytovali investičních služeb v České republice. Své služby poskytuje prostřednictvím svých profesionálně proškolovaných finančních konzultantů jednotlivcům a společnostem a to hlavně v oblasti investičních služeb a taktéž v oblasti životního i neživotního pojištění. Ke každému svému klientovi přistupuje vždy individuálně, kdy vzájemné spolupráci předchází sestavení klientova aktuálního portfolia s jeho následnou analýzou a vyhodnocením, jehož součástí je případný návrh optimalizace. Poskytování plného servisu při správě sjednaných smluv včetně asistence při likvidaci pojistných událostí je samozřejmostí.

 • Založena: 1999
  Sídlo: Na Pankráci 17,19/1685, 140 00 Praha 4
  Produktové oblasti: Investice, pojištění.


JPL Servis s.r.o.


JPL SERVIS Společnost JPL Servis poskytuje komplexní finanční poradenství pro klientelu, které se aktivně zajímá o své finance a zabezpečení. Klientům zajišťuje trvalou péči a kvalitu služeb pomocí profesionálně školených odborníků v oblastech týkajících se bydlení, pojištění a správy majetku. Důraz je kladen na individuálně navržená doporučení a poskytování služeb ve prospěch klientů.

 • Založena: 2007
  Sídlo: Východní 152, 251 00, Čestlice
  Produktové oblasti: Komplexní finanční poradenství.


KZ Finance, spol. s r.o.


KZ FINANCESpolečnost KZ Finance byla založena již v roce 1997. Klientům poskytuje komplexní servis služeb vybraných finančních institucí zejména z oblastí investičního poradenství, financování bydlení, pojištění, zabezpečení stáří, zaměstnaneckých výhod, služeb developerům a dotací z Evropského sociálního fondu. Za dobu své existence poskytla tisíce investičních doporučení. Široká nabídka produktů je zárukou nezávislého poradenství s důrazem na individuální potřeby klienta, jak fyzických osob, tak i právnických. Sídlo společnosti je v Kroměříži, kontaktní kancelář je v Burzovním paláci v Praze, avšak prostřednictvím vlastní sítě a kooperujících finančních poradců působí po celé ČR.

 • Založena: 1997
  Sídlo:Moravcova 253, Kroměříž
  Produktové oblasti: Investice, spoření, úvěry, pojištění, dotace.


Moneco, spol. s.r.o.


MonecoSpolečnost v současné době poskytuje svým klientům specializovaný a skutečně nezávislý finanční a ekonomický výzkum, strategické investiční poradenství, uskutečňuje vydavatelské aktivity a realizuje odborné vzdělávací programy v rámci provozované Finanční akademie. V souladu s vývojem profilu klientely se společnost koncentruje na monitoring a analýzy vývoje na světových finančních trzích, individualizované poradenství v oblasti globálního investování privátních i institucionálních klientů s využitím nejmodernějšího finančního know-how a investičních instrumentů. Je poskytována individuální poradenská služba pro fyzické i právnické osoby spočívající v provedení konzistentní identifikace investičního profilu, vypracování komplexního projektu a následné implementaci robustní investiční strategie s využitím optimálních institucionálních instrumentů a postupů. Spolupráce s kvalitními ekonomickými stratégy, fixačními analytiky a investičními managery z celé Evropy i ze světa. Poskytování individuálních konzultací a zakázkových analýz dle individuálních potřeb klientů. Poskytování služeb dlouhodobého investičního poradenství při globální strategické i taktické alokaci všech druhů finančních aktiv a implementace aktivních i pasivních strategií při využití principů ALM. Konstrukce individuálních benchmarků a monitoring výkonnosti dle mezinárodních standardů.

 • Založena: 1993
  Sídlo: Gorkého 51/1, 602 00 Brno
  Produktové oblasti: Investiční poradenství.

I toto stručné představení může být určitým vodítkem při volbě poradce ve finančních záležitostech. Jistě, celková nabídka na trhu je nesrovnatelně širší, ale sluší se připomenout, že dosud se jen malá část firem hlásí k principům dobrovolné samoregulace. To může být kritériem oddělujícím „zrno od plev“.

V příštím díle se náš přehled uzavře, nikoliv však téma finančního poradenství. Po zodpovězení otázky „kdo“ se budeme ptát „jak“ – a popíšeme si hlavní zásady správného výběru finančního produktu.

Autor působí v Unii společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR)

Články ze sekce: FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVATPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.