Co je důležité vědět o dohodě o hmotné odpovědnosti?

28.07.2021 | Lucie Mečířová

Dohoda o hmotné odpovědnosti se uzavírá mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem pro případ, kdyby vznikl schodek na hodnotách zaměstnavatele. Kdy ji ale uzavřít nelze? Můžete od ní odstoupit? A jak je to s náhradami?

Letní brigády u 2 zaměstnavatelů: kdy (ne)podepsat "růžový formulář"?

28.07.2021 | Michal Bureš

Kdy můžete podepsat "růžový formulář" neboli prohlášení poplatníka k dani u více zaměstnavatelů? U kterého zaměstnavatele podepsat raději? Kdy budete muset podávat daňové přiznání? Příklady z praxe napoví.

5 otázek ohledně čerpání dovolené

27.07.2021 | Lucie Mečířová

Léto je tady a během něj si snad nejvíce z celého roku zaměstnanci plánují dovolenou. Pokud jste si ji ještě nenaplánovali anebo vás za pár dní čeká, pojďme se společně podívat, jaká jsou vaše prává a co se může stát.

Kdo vlastní české fotbalové kluby III

23.07.2021 | Michal Bureš

Přehled majoritních vlastníků českých fotbalových klubů z první ligy. Kdo vlastní Slavii Praha, Zbrojovku Brno či Sigmu Olomouc?

Jaké změny musíte ohlásit své zdravotní pojišťovně?

20.07.2021 | Lucie Mečířová

Každý pojištěnec má vůči své zdravotní pojišťovně oznamovací povinnosti. Ty se vás budou týkat především, pokud u vás dojde k nějaké změně. Co tedy musíte své zdravotní pojišťovně nahlásit a do kdy?

Kdo vlastní české fotbalové kluby II

20.07.2021 | Michal Bureš

V čele českých klubů se potkávají vlastníci všech kategorií - bossové z devadesátých let, mocní miliardáři, bývalí fotbalisté i trestně stíhané osoby. Kdo vlastní Viktorii Plzeň, Slovan Liberec či Jablonec?

Jaké chyby vám sníží důchod? Příklady napoví!

19.07.2021 | Michal Bureš

Podívejte se na 5 příkladů, kterých se žadatelé o důchod dopouští a zbytečně jim sníží starobní důchod. Na co si dát pozor? Co neopomenout?

DŮCHODY A DÁVKY

Kdy lze zaměstnanci zkrátit délku dovolené?

16.07.2021 | Terezie Nývltová Vojáčková

Při krácení dovolené ztrácí zaměstnanec nárok na nějakou její část. Proč už zákoník práce nezná a neupravuje krácení dovolené za omluvené absence v práci? A jak se krátí dovolená za neomluvené absence? Co se změnilo?

Kdo vlastní české fotbalové kluby?

16.07.2021 | Michal Bureš

Fotbal v Česku je fenomén, který i přes různé skandály přiláká na stadiony snadno přes jeden a čtvrt milionu lidí. Kdo vlastní české fotbalové týmy - Spartu, Baník či Bohemku?