Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Arval spustil Total Fleet, umožní srovnání služeb leasingových společností

Arval

Klienti leasingových společností mohou nově srovnat jejich služby a vybrat si tak nejvýhodnějšího dodavatele. Umožňuje to projekt Total Fleet, díky kterému získají souhrnný přehled informací týkajících se jejich vozového parku. Novou platformu spouští jedna z předních světových leasingových společností Arval, spravuje ji ale nezávislá externí IT firma. Nová služba poskytuje fleet manažerům firem, kteří spolupracují s několika leasingovými společnostmi, souhrnný pohled na klíčové indikátory týkající se jejich vozového parku.

 

Klienti, kteří spolupracují s více leasingovými společnostmi, budou nově osvobozeni od nutnosti tvořit souhrny všech údajů z různých zdrojů. Tím se usnadní jejich strategické rozhodování. Budou totiž moci vzít v úvahu všechny klíčové aspekty celého vozového parku, a to nezávisle na tom, od koho služby odebírají. „Věříme, že v konečném důsledku budou klienti profitovat z jednotného tržního řešení a naše firma je připravena vést otevřená jednání s ostatními leasingovými společnostmi tak, aby platforma získala na trhu postavení jako sdílené řešení pro naše odvětví," uvedl Philippe Bismut, generální ředitel společnosti Arval.

Total Fleet poskytne firmám rychlý a intuitivní přehled na základě čtyř klíčových indikátorů výkonnosti. Ten sleduje vozový park, náklady, využívání vozidla a společenskou odpovědnost, mezi kterou patří emise oxidu uhličitého a uhlíková stopa. Platforma Total Fleet bude během roku 2017 postupně spuštěna ve všech zemích, kde Arval působí abtedy i v Česku. Bude tak zpřístupněna pro lokální i mezinárodní klienty. Díky uživatelsky přívětivému a intuitivnímu způsobu navržení je nahrávání údajů i vytváření strategických zpráv jednoduché a snadno se ovládá. Firmy, které službu testovaly v pilotní fázi,si ji pochvalovaly.

„Doufáme, že iniciativu nyní podpoří další leasingové společnosti, aby byla přínosem jak pro koncové zákazníky, tak pro všechny subjekty řešící správu vozového parku. Příležitost zjednodušit reporting a docílit větší standardizace údajů a transparentnosti napříč různými trhy a u různých partnerů, je vnímána jako možnost poskytnout službu se skvělou přidanou hodnotou," uvedl jeden z klientů.

Podle generálního ředitele Arvalu Philippe Bismuta je cílem reagovat na měnící se potřeby klientů a vytvářet pro ně hodnotu. "Total Fleet je nejlepším způsobem, jak může kterýkoli klient s více dodavateli, redukovat zatížení svých fleet manažerů a jak může být schopen analyzovat celý vozový park tak, aby mohl dělat ta správná rozhodnutí," uvedl Bismut.

Jak platforma funguje?

Total Fleet splňuje veškeré nezbytné požadavky, pokud jde o právo hospodářské soutěže a ochranu údajů. Platforma je spravována, udržována a řízena nezávislým poskytovatelem IT služeb. Poté, co pronajímatelé daného klienta obdrží jeho žádost o zadání údajů do platformy, mohou přímo přejít do Total Fleet, kam nahrají údaje o svém vozovém parku. Tyto údaje a zprávy jsou přístupné pouze klientům. Ani společnost Arval, ani ostatní pronajímatelé k nim nemají přístup. Za současného stavu společnost Arval očekává, že po žádosti klienta o zadání údajů do platformy, se ostatní pronajímatelé vynasnaží co nejlépe vytvořit a nahrát údaje v zadaném časovém rozmezí a zajistit, aby klienti dostali údaje v té nejlepší kvalitě. Za tímto účelem společnost Arval vytvořila standardizovaný soubor údajů, které jsou již v současné době z velké části dostupné v rámci různých nástrojů na trhu. Tím chce zajistit, že klienti dostanou takové informace, aby mohli přijímat strategická rozhodnutí o svých vozových parcích.

 
 
Sdílení a tisk
 
Komentář

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk mf.cz

Články Finance.cz

Zobrazit další články
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo