Minulý měsíc bylo v Evropské unii a ve státech Evropského sdružení volného obchodu, tedy Islandu, Lichtenštejnsku, Švýcarsku a Norsku, registrováno 975.281 nových aut. Od začátku letošního roku je však v porovnání s loňskem prodej stále nižší, a to o 2,8 procenta.
Z velkých automobilek se prodej Toyoty zvýšil o 6,9 procenta a Renaultu o 8,9 procenta. Největší evropské automobilce Volkswagen, která má na trhu EU více než čtvrtinový podíl, stoupl prodej o 3,2 procenta. V divizi Škoda nastalo meziročně zvýšení o 18 procent, cituje ze zprávy ACEA agentura Reuters. Prodej levnějších modelů Renaultu, jako je Dacia Duster, se minulý měsíc zvýšil o 30 procent.
Výrobci aut, kteří nepředstavili nové nebo levnější modely, se ale dál potýkají s problémy. Prodej italského Fiatu klesl o 5,8 procenta.
Zpráva byla převzata z ČTK.


S některými ojetinami je tolik problémů, že je evropská platforma odmítá prodávat. Na seznamu jsou i slavná jména
Test Renault Austral: Fakt chcete opět škodovku?
Denně v pohotovosti: 10 nejznámějších poválečných československých autobusů
Sen o levném cestování elektromobily se rozplývá. V Evropě je návrh, podle kterého se elektromobilům zdaní každý ujetý kilometr
Electra dorazila do Česka a tentokrát to není ta Baťova. Hlavní roli hrají elektromobily
