Podle Matyáše chybí dostatečné množství státních zakázek i prorůstová opatření vlády. „Protože známe, jaké zakázky mají nasmlouvané stavební firmy, letos obrat nenastane, bude naopak ještě hůře než v loňském roce. Hodnota nových zakázek je oproti roku 2012 nižší o 18,5 procenta, v dopravním stavitelství o jednu třetinu,“ uvedl Matyáš.
Současná situace v oboru může mít podle něj v budoucnu pro odvětví fatální důsledky. Velká část stavebních společností je nucena propouštět. Některé se ještě snaží udržet své zaměstnance alespoň na základních mzdách. „Firmy je přitom nechtějí ztrácet, protože jsou jejich největší hodnotou,“ uvedl Matyáš.
Stavební firmy získaly letos v prvním čtvrtletí od veřejné správy zakázky za 14,3 miliardy korun. Meziročně je to o 31 procent méně.
Zpráva byla převzata z ČTK.


Test Mitsubishi Outlander PHEV 4×4 Intense (2025): Čekání se vyplatilo
Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
