Nejstarší britská lodní společnost Stephenson Clarke Shipping Ltd. se stala další obětí ekonomické recese v Británii a pokračujícího zpomalení globálního ekonomického růstu. Účetní společnost Tait Walker LLP oznámila, že Stephenson Clarke Shipping v červenci prodal poslední ze svých šesti lodí a nyní je v likvidaci.
Firmu založily bratři Clarkové, oba námořníci, za vlády krále Jiřího II. v roce 1730. Firmě se dařilo hlavně v době průmyslové revoluce, kdy přepravovala uhlí z Newcastlu. Později rozšířila přepravu i na další komodity, včetně obilí, hnojiva a ocele a do dalších oblastí, jako jsou severní Evropa, Středomoří a západní Afrika.
„Zatímco předchozím ekonomickým poklesům jsme odolali, současné podmínky na trhu jsou jedny z nejhorších, jaké jsme zažili za mnoho let a oživení se nečeká nejméně v příštích 12 až 18 měsících,“ uvádí se ve společném prohlášení firmy a likvidátora.
Zpráva byla převzata z ihned.cz.


Dobrá zpráva pro důchodce. Od příštího roku mohou jezdit bez papíru
Test Mitsubishi Outlander PHEV 4×4 Intense (2025): Čekání se vyplatilo
Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
