"Kongres schválil kompromis, který sníží deficit a odvrátil bankrot, jenž by zdevastoval ekonomiku," uvedl Obama po hlasování v Senátu. Horní komora amerického parlamentu dnes zákon přijala poměrem 74 ku 26 hlasům. Navázala tak na Sněmovnu reprezentantů, kde v noci na dnešek bylo pro 269 a proti 161 zákonodárců.
Zákon zvyšuje strop pro státní dluh o 2,1 bilionu až 2,4 bilionu ze současných 14,29 bilionu dolarů. Americká vláda tak bude mít peníze na tento i příští rok. Do prezidentských voleb v listopadu 2012 se tedy drama kolem zvyšování dluhu již nebude opakovat. Podle Bílého domu tím zmizí mrak nejistoty nad americkou ekonomikou.
Zpráva převzata z ČTK.



Electra dorazila do Česka a tentokrát to není ta Baťova. Hlavní roli hrají elektromobily
Svatý grál ctitelů supersportů: Lamborghini Miura slaví 60 let
Dobrá zpráva pro důchodce. Od příštího roku mohou jezdit bez papíru
Test Mitsubishi Outlander PHEV 4×4 Intense (2025): Čekání se vyplatilo
Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
