Kromě českých vozů klesá i podíl slovenských nebo německých nákladních automobilů, uvedla Martina Vápeníková, tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které je za stát pověřené spravováním mýtného systému.
Kamióny tuzemských dopravců sice stále tvoří dominantní část placení mýtného a slovenští dopravci s přibližně 12 procenty vybraného mýtného zaujímají druhou příčku, jejich podíl se ale rok od roku snižuje.
Za nárůstem podílu dopravců z východní Evropy může podle oslovených odborníků řada faktorů. Podle Karla Feixe, ředitele společnosti Kapsch, která české mýto provozuje, může být za růstem podílu balkánských nebo polských dopravců fakt, že nabízí nižší ceny za dopravované zboží, a jsou tak více využíváni i západoevropskými firmami. To potvrzuje i Jaroslav Hanák, prezident Svazu dopravy České republiky. Podle něj za dynamickým nárůstem objemu přepravy u dopravců z východní Evropy může i daleko nižší spotřební daň na paliva v těchto zemích a s tím i spojená cena nafty.
Zpráva převzata z ČTK.



Electra dorazila do Česka a tentokrát to není ta Baťova. Hlavní roli hrají elektromobily
Svatý grál ctitelů supersportů: Lamborghini Miura slaví 60 let
Dobrá zpráva pro důchodce. Od příštího roku mohou jezdit bez papíru
Test Mitsubishi Outlander PHEV 4×4 Intense (2025): Čekání se vyplatilo
Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
