Horší nákupní možnosti jsou mnohdy v částech města, kde žijí starší lidé bez auta, například v Maloměřicích. Nákupní možnosti jsou tu katastrofální, řekla ČTK starostka městské části Maloměřice a Obřany Jarmila Kocmanová (ODS). Podle Kocmanové působí v městské části několik menších obchodů. I přes chabé nákupní možnosti sotva přežívají.
Chabé nákupní možnosti mají také obyvatelé Bosonoh, Kníniček, Chrlic, Ořešína, Jehnic, Útěchova, Lesné a části Líšně. Daleko do obchodu to mají i někteří obyvatelé městské části Brno-střed, platí to o katastrálních územích Stránice a Černá Pole.
Autoři upozorňují, že ne každý člověk má možnost si autem do obchodu dojet. Citují výzkum společnosti Incoma Research, která vyčísluje zastoupení mobilního typu zákazníky v české populaci na 63 procent.
Zpráva převzata z ČTK.



Electra dorazila do Česka a tentokrát to není ta Baťova. Hlavní roli hrají elektromobily
Svatý grál ctitelů supersportů: Lamborghini Miura slaví 60 let
Dobrá zpráva pro důchodce. Od příštího roku mohou jezdit bez papíru
Test Mitsubishi Outlander PHEV 4×4 Intense (2025): Čekání se vyplatilo
Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
