Celní správa může přestupek trestat pokutou až do 5000 korun, ta je ale vyhrazena pro případ, že by kamion jel úplně bez palubní jednotky, a tak se podle Nejedlého spokojuje s tisícikorunovou pokutou.
Dopravcům se podvádění s počtem náprav vyplácí. Jízda bez palubní jednotky nebo nabitého mýtného kreditu bývá velmi rychle odhalena, protože údaje z bran snímají vozy celníků a pro případného neplatiče si rychle dojedou, rozpoznat skutečný počet náprav brány neumějí a vše musí kontrolovat až celníci. Ti si vezmou údaje z mýtných bran a buď kontrolují vozy přímo v provozu, nebo s údaji z evidence.
Pokud by se například čtyřnápravové vozidlo vydávalo za třínápravové, ušetřil by na každém dálničním kilometru minimálně 1,30 koruny. Za takových podmínek se mu tisícikorunová pokuta vrátí za dvě cesty z Prahy do Brna a zpět.
Zpráva převzata z ČTK.



Electra dorazila do Česka a tentokrát to není ta Baťova. Hlavní roli hrají elektromobily
Svatý grál ctitelů supersportů: Lamborghini Miura slaví 60 let
Dobrá zpráva pro důchodce. Od příštího roku mohou jezdit bez papíru
Test Mitsubishi Outlander PHEV 4×4 Intense (2025): Čekání se vyplatilo
Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
