V žebříčku CE TOP 500 je 87 českých firem

10.09.2013 | , Firemnifinance.cz
FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVAT


O tři více českých firem je letos v žebříčku CE TOP 500. Firma Deloitte zveřejňuje každoročně 500 firem, které dosáhly nejvyších tržeb z východní a střední Evropy.

Nejlepším českým zástupcem se stal třetím rokem po sobě výrobce automobilů Škoda Auto (v celkovém žebříčku obsadil třetí místo), za ním se umístil ČEZ (6.) a RWE Supply & Trading CZ (11.). První dvacítku firem s nejvyššími tržbami uzavírá Agrofert Holding.

Z pohledu jednotlivých odvětví se opět dařilo českému finančnímu sektoru, konkrétně bankám a pojišťovnám. ČSOB v celkovém žebříčku mezi bankami obhájila druhé místo, Česká spořitelna obsadila čtvrté a Komerční banka šesté místo.

Přední místa regionálního žebříčku patří především společnostem ze sektoru energetika a zdroje. Největší zastoupení v žebříčku tvoří firmy ze spotřebitelského průmyslu a dopravy (celkem 159 firem), následují firmy ze sektoru energetika a zdroje (150 podniků) a odvětví výroby (128 společností).

Zpráva byla převzata z ČTK.

Články ze sekce: FIREMNI FINANCE - NEPOUŽÍVATPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.